Доступність посилання

ТОП новини

Іран попереджає пресу не писати про шкідливий вплив санкцій


Могаммад Хосейні, архівне фото
Міністр культури Ірану Могаммад Хосейні закликав у середу засоби інформації країни не давати повідомлень про вплив міжнародних санкцій, які могли б «завдати шкоди національним інтересам».

У заяві, оприлюдненій на урядовому сайті, міністр заявив, що дедалі суворіші санкції вимагають «більшої співпраці» від засобів інформації, щоб «не зашкодити країні».

Цю заяву називають рідкісним офіційним визнанням зусиль влади контролювати інформацію про економічні труднощі Ірану внаслідок міжнародних санкцій, запроваджених через суперечливу ядерну програму Тегерана.

У середу ж верховний керівник Ірану аятола Алі Хаменеї заявив, що санкції не мають на країну ніякого впливу, бо вона стала стійкою до них.

За його словами, країни Заходу своїми заходами проти Ірану, вжитими протягом останніх 30 років, прищепили країні цю стійкість.

Іран вистояв проти всіх цих «змов і санкцій» і нині «на сто відсотків сильніший, ніж 30 років тому», заявив верховний керівник країни.

Попередніми тижнями проти Ірану набули чинності нові санкції Європейського Союзу і Сполучених Штатів Америки, спрямовані проти нафтового сектора країни та її центрального банку, щоб зменшити валютні надходження Тегерана і тим перешкодити йому в розвиткові ядерної програми. Проти Ірану також діють уже чотири пакети міжнародних санкцій Ради безпеки ООН і ще низка санкцій окремих країн чи їхніх об’єднань.

Іран постійно заперечує вплив цих санкцій, але економісти кажуть, що насправді ці заходи разом зі зростанням безробіття й інфляції створили серйозні проблеми для іранської влади.

Санкції накладають на Іран через його відмову припинити ядерну програму, що, як побоюється міжнародна спільнота, має за приховану мету створення ядерної зброї. Іран заперечує це, але доказів суто мирного характеру цієї програми не надає.
XS
SM
MD
LG