Доступність посилання

ТОП новини

Верховний суд Пакистану знову наказує прем’єрові порушити справу проти президента


Верховний суд Пакистану знову постановив сьогодні, що прем’єр-міністр Раджа Первез Ашраф має поновити справи проти президента Асіфа Алі Зардарі за звинуваченням у корупції.

Верховний суд заявив, що Ашраф має на це два тижні, до 25 липня, і до цього часу має подати судові звіт про виконання нинішнього припису, що є «обов’язковим до виконання».

Понад два тижні тому Верховний суд Пакистану вже видавав такий Ашрафові такий же припис звернутися до Швейцарії з проханням поновити справи проти Зардарі, але той за відведені два тижні так і не виконав його.

Минулого місяця Верховний суд уже усунув із посади попереднього прем’єра Юсафа Разу Ґілані, звинувативши його в неповазі до суду, яка виявилася в тому, що й Ґілані кілька разів відмовився звертатися до Швейцарії щодо справ проти Зардарі, посилаючись на імунітет чинного голови держави від судових переслідувань.

Тим часом сьогодні ж Зардарі підписав ухвалений парламентом закон, за яким найвищі державні урядовці не можуть бути звинувачені в неповазі до суду. В парламенті має більшість очолювана Зардарі Пакистанська народна партія, до якої належать і Ашраф та Ґілані.

Президент Зардарі заперечує звинувачення в корупції як політично мотивовані. Ці звинувачення свого часу висунули проти нього в Швейцарії, заявляючи, що він відмивав хабарі через швейцарські банки. Вони стосуються 1990-х років, коли його дружина, небіжчиця Беназір Бгутто, була прем’єр-міністром Пакистану. Справи в Швейцарії закрили, коли 2007 року попередній президент Пакистану генерал Первез Мушарраф видав указ про амністію низки політиків та урядовців, звинувачуваних у корупції. 2009 року Верховний суд Пакистану скасував цей указ, але на той час Зардарі вже став президентом.
XS
SM
MD
LG