Доступність посилання

ТОП новини

Верховний суд Пакистану дає прем’єрові ще два тижні на справу проти президента


Будівля Верховного суду Пакистану в Ісламабаді була 25 липня 2012 року під посиленою охороною
Будівля Верховного суду Пакистану в Ісламабаді була 25 липня 2012 року під посиленою охороною
Верховний суд Пакистану знову продовжив сьогодні ще на два тижні термін для прем’єр-міністра Раджі Первеза Ашрафа, протягом якого він має звернутися до Швейцарії з проханням поновити справи проти президента Асіфа Алі Зардарі за звинуваченням у корупції.

Суддя відклав розгляд справи до 8 серпня після того, як генеральний прокурор, який представляє в Верховному суді уряд, попросив про таку відстрочку, щоб дати можливість владнати суперечку з судовою гілкою влади.

Сьогодні збігав попередній з уже кількох встановлених Верховним судом двотижневих термінів, коли Ашраф мав відзвітувати про виконання припису поновити справи проти президента, але голова уряду так і не виконав йпакиого.

Уряди Пакистану опираються спробам Верховного суду домогтися поновлення справ проти президента вже понад два роки.

Минулого місяця Верховний суд уже усунув із посади попереднього прем’єра Юсафа Разу Ґілані, звинувативши його в неповазі до суду, яка виявилася в тому, що й Ґілані кілька разів відмовився звертатися до Швейцарії щодо справ проти Зардарі, посилаючись на імунітет чинного голови держави від судових переслідувань.

Тим часом Зардарі підписав ухвалений парламентом закон, за яким найвищі державні урядовці не можуть бути звинувачені в неповазі до суду. В парламенті має більшість очолювана Зардарі Пакистанська народна партія, до якої належать і Ашраф та Ґілані.

Президент Зардарі заперечує звинувачення в корупції як політично мотивовані. Ці звинувачення свого часу висунули проти нього в Швейцарії, заявляючи, що він відмивав хабарі через швейцарські банки. Вони стосуються 1990-х років, коли його дружина, небіжчиця Беназір Бгутто, була прем’єр-міністром Пакистану. Справи в Швейцарії закрили, коли 2007 року попередній президент Пакистану генерал Первез Мушарраф видав указ про амністію низки політиків та урядовців, звинувачуваних у корупції. 2009 року Верховний суд Пакистану скасував цей указ, але на той час Зардарі вже став президентом.
XS
SM
MD
LG