Доступність посилання

ТОП новини

Вибори розколюють опозицію на Львівщині


Львів – У четвер ВО «Свобода» приєдналось до Обєднаної опозиції і вісім політичних сил мали б остаточно узгодити висунення кандидатів у народні депутати за мажоритарними округами. Адже саме через мажоритарних кандидатів найбільше виникає конфліктів на місцях. Чи відбулось реальне об’єднання опозиційних політиків на Львівщині, чи радше це декларація для виборців?

Власне розподіл кандидатів по мажоритарних округах став каменем спотикання між представниками опозиційних сил Львівщини. Передвиборча кампанія офіційно ще не розпочалась, а партії між собою вже розсварились. Учасники Комітету опору диктатурі (КОД) звинувачують Об’єднану опозицію у тому, що вона не підтримала їхніх людей по мажоритарних округах. Тим часом керівник Львівського регіонального виборчого штабу «Батьківщина» Степан Кубів наголошує, що КОД не є організацією чи партією, і його контролює влада.

«Це майданчик, де збираються керівники організацій, щоб зробити підміну понять, що і маємо. Окремі представники КОДу, які близькі до влади, хочуть перетворити цей майданчик у поділ округів, але це неправда. Представники Об’єднаної опозиції проходять на сьогодні і свою внутрішню люстрацію», – каже Степан Кубів.

Виборча «війна» ще попереду

Активні люди з Комітету опору диктатурі, що створювався для боротьби з режимом, залишились поза увагою Об’єднаної опозиції, вважає експерт Любко Петренко. За його словами, все відбулось так, як це хотіли зробити дві провідні політичні сили, які домінували у КОДі – «Фронт змін» і «БЮТ», – «а вони взяли дуже мінімальні квоти виключно для того, щоб показати, що так зване об’єднання все ж відбулось. Активні люди від КОДу мусіли шукати щастя поза межами Об’єднаної опозиції».

В Об’єднаній опозиції на Львівщині найбільше непорозумінь щодо розподілу кандидатів по мажоритарних округах виникає між «Фронтом змін» і «Батьківщиною», а радше конфліктують бізнес-середовища. За оцінками керівника Комітету виборців Львівщини Оксани Дащаківської, зараз спостерігається затишшя перед політичною бурею, а об’єднання опозиції вона назиає «дивним». Місцева опозиція не змогла виставити по мажоритарних округах сильних кандидатів на противагу провладним одіозним особам, каже вона.

«Коли відбудуться з’їзди, коли буде чітко зрозуміло, чиї інтереси і чиїх кандидатів хто підтримує, ми матимемо конфлікти на рівні штабів, кандидатів, хвилю самовисуванців. І чи буде «Свобода» готова дотримуватись своїх домовленостей? Бо має кандидатів на всі округи, а не лише по чотирьох», – зазначає Оксана Дащаківська.

Те, що вирішать лідери Об’єднаної опозиції на центральному рівні навряд чи задовольнить політиків на місцях і тоді, каже експерт, буде війна між представниками опозиції, які підтримуватимуть свої «грошові мішки». Провладні кандидати висуватимуться як позапартійні і технічні кандидати. За оцінками аналітиків, на Львівщині три місцеві олігархи повністю контролюють вибори по мажоритарних округах.

Виборча кампанія буде брудною і цинічною – експерти

За даними Комітету виборців Львівщини, вже кандидати по мажоритарних округах, заможні люди, активно вдаються до підкупу виборців, пропонуючи їм страхування для школярів, лікування, оздоровлення, поїздки на прощу в Зарваницю, а для священиків – у Єрусалим (ділячи й тут людей на категорії), а ще будують дороги, садочки чи допомагають із газифіцікаєю.

Але за якими критеріями обиратимуть люди у парламент? Що переможе: страх, «гречка» чи емоції? Вже чимало експертів зазначають, що результати виборів на Львівщині можуть бути дуже несподівані, але однозначно, що передвиборча кампанія вирізнятиметься цинізмом і брудними технологіями, незважаючи на жодні об’єднавчі процеси.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG