Доступність посилання

ТОП новини

Сільських голів Черкащини змушують очолювати виборчі штаби Партії регіонів?


Черкаси – На Черкащині сільських голів змушують очолювати виборчі штаби Партії регіонів. У разі відмови керівників сіл відразу попереджають про можливі проблеми на роботі чи у бізнесі їхніх родичів. Натомість в облдержадміністрації спростовують таку інформацію. А експерти зауважують, що під час виборів обласна влада активно використовуватиме адміністративний ресурс.

Про вказівку нібито від Черкаської облдержадміністрації очолити сільський виборчий штаб Партії регіонів голова села Товмач Шполянського району Сергій Коваль дізнався випадково. Він приїхав до райцентру, щоб підписати заяву про відпустку. Натомість мав розмову із керівниками райдержадміністрації, які й запропонували йому очолити сільський виборчий штаб провладної партії.

Ви ж голова сільської ради, ви ж влада. Ви повинні працювати на Партію регіонів. Кажуть: усі голови сіл будуть начальниками штабів Партії регіонів
Сергій Коваль
«Ви ж голова сільської ради, ви ж влада. Ви повинні працювати на Партію регіонів. Кажуть: усі голови сіл будуть начальниками штабів Партії регіонів. Коли ці вибори закінчиться, з тебе спитають», – переповідає розмову з керівниками Шполянської районної державної адміністрації Сергій Коваль.

Коли ж він зауважив, що не є прихильником Партії регіонів і вже тривалий час – у лавах «Батьківщини», його попередили про можливі негативні наслідки такої відмови.

«Усі сільські голови погодилися, а ти один такий знайшовся, хто відмовився з нами працювати. Ти дивися, у тебе бізнес там, жінка – підприємець. Дивися, щоб не було тоді проблем. Ти ж знаєш, що це партія влади», – цитує своїх співрозмовників Сергій Коваль.

«Облдержадміністрація не може давати таких вказівок»

Натомість начальник управління з питань регіональної політики Черкаської облдержадміністрації Юрій Король у коментарі Радіо Свобода спростовує існування таких вказівок у районі.

Звичайно, не було. Ви прекрасно розумієте, що обласна державна адміністрація не може давати таких вказівок
Юрій Король
«Звичайно, не було. Ви прекрасно розумієте, що обласна державна адміністрація не може давати таких вказівок. У цьому випадку ніяк не можу це прокоментувати», – зауважує Юрій Король.

Випадки тиску та залякування непоодинокі – Бондаренко

Однак керівник обласного виборчого штабу Об’єднаної опозиції Анатолій Бондаренко стверджує: випадки тиску та залякування опозиціонерів на Черкащині є непоодинокими.

Людям погрожують звільненням з роботи, проблемами у їхніх рідних, у бізнесі, на роботі. І не тільки їм особисто
Анатолій Бондаренко
«Людям погрожують звільненням з роботи, проблемами у їхніх рідних, у бізнесі, на роботі. І не тільки їм особисто. Уже вони зайнялися в більшості родичами, знайомими. Ось так вони у нас працюють, регіонали», – каже Бондаренко.

На Черкащині вже є «чорний піар» і цензура?

Голова правління Черкаської обласної організації Комітету виборців України Максим Михлик зауважує, що такі повідомлення ілюструють тенденції використання адміністративного ресурсу в регіоні. Він також підтверджує інформацію, що на Черкащині посадових осіб фактично змушують очолювати сільські виборчі штаби Партії регіонів.

«План такий: створити в кожному більш-менш значимому населеному пункті міні-штаб. Більше того, зробити так, щоб навіть при кожній дільниці працював такий міні-штаб Партії регіонів. Звичайно, насамперед використовують адміністративний важіль, а вже потім партійний», – зазначає Максим Михлик.

Водночас на Черкащині ще до офіційного старту виборчого процесу почали застосовувати «чорний піар». На одному з округів вже розповсюджують листівки та газети з негативною та часом неправдивою інформацією про кандидатів.
  • Зображення 16x9

    Дар’я Бунякіна

    Співпрацює із Радіо Свобода з 2010 року. Народилася у Черкасах. Закінчила Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю «Журналістика». Має досвід роботи в газетній та телевізійній журналістиці.

XS
SM
MD
LG