Доступність посилання

ТОП новини

Генеральна асамблея ООН знову обговорить резолюцію щодо Сирії


Засідання Генеральної асамблеї ООН
Генеральна асамблея ООН обговорить сьогодні проект резолюцію про ситуацію в Сирії. Документ містить підтримку мирного плану міжнародного посланця Кофі Аннана і критику сирійської влади через порушення прав людини.

Прямого заклику до міжнародних санкцій щодо Дамаска документ не передбачає, але навіть у такій редакції проти нього виступають Росія і Китай. Для ухвалення резолюції потрібна проста більшість голосів, але ця резолюція ні до чого не зобов’язує – на відміну від рішень Ради безпеки ООН.

Саме відсутність єдності між світовими державами назвав у четвер причиною своєї відставки з посади міжнародного посланця з Сирії Кофі Аннан.

«У час, коли нам і сирійському народові відчайдушно потрібні дії, є країни, які шукають винних і навішуютьярлики в Раді Безпеки», – наголосив досвідчений дипломат.

США поклали частину відповідальності за відставку Аннана на Москву і Пекін – через блокування ними дієвих резолюцій щодо Сирії. Держсекретар США Гілларі Клінтон наголосила, що Вашингтон і надалі підтримуватиме план Аннана, і закликала до припинення кровопролиття в Сирії.
XS
SM
MD
LG