Доступність посилання

ТОП новини

Лондон: надання Еквадором притулку Ассанжу нічого не змінює


Прага – Влада південноамериканського Еквадору вирішила у четвер надати засновнику порталу WikiLeaks Джуліану Ассанжу політичний притулок. Глава дипломатичного відомства цієї країни Рікардо Патіньо заявив при цьому, що Ассанж міг стати жертвою політичного переслідування внаслідок його рішучості захищати свободу слова. Сам засновник WikiLeaks звернувся до посольства Еквадору в Лондоні по дипломатичний захист наприкінці червня цього року. МЗС Великої Британії вже заявило у четвер, що надання політичного притулку Ассанжу «не буде змінювати нічого», бо Лондон має юридичний обов’язок видати його Швеції.

У соціальних мережах та на сайті WikiLeaks у четвер з’явилося чимало інформації про активність британської поліції довкола посольства Еквадору в Лондоні, де переховується Джуліан Ассанж. Прихильники засновника WikiLeaks висловлювали побоювання, що британська поліція візьме штурмом будову посольства і захопить Ассанжа. Глава дипломатії Еквадору звинуватив напередодні Велику Британію в «загрозі нападу» та у тому, що це «буде ворожою і нетерпимою спробою замаху» на суверенітет цієї країни, що змусило б її «відповідати найбільш радикальними дипломатичними діями».

У четвер глава МЗС Еквадору Рікардо Патіньо прямо заявив під час конференції у столиці про рішення взяти під дипломатичний захист Джуліана Ассанжа, щоб уникнути його видачі Швеції.

«Еквадор вважає аргументованими підстави щодо небезпеки для Ассанжа стати жертвою політичного переслідування внаслідок його рішучості у захисті ним свободи слова. Уряд Еквадору, вірний традиціям захищати тих, хто просить притулку на його території та в його дипломатичних місіях у світі, вирішив надати дипломатичний притулок Джуліану Ассанжу», – наголосив Рікардо Патіньо

Джуліан Ассанж аргументував своє звернення до Еквадору страхом, що в разі його видачі Лондоном до Швеції на вимогу Стокгольма, шведська влада передасть його уряду США, де йому загрожує звинувачення у шпигунстві через оприлюднення американської дипломатичної пошти, яку Ассанж отримав від американського солдата Бредлі Манніґа. Швеція вимагає видачі Ассанжа у зв’язку зі звинуваченнями його у сексуальному насильстві на її території в минулому.

Вашингтон вже заявив, що дії WikiLeaks нашкодили іміджу США у світі та компрометували багатьох американських офіційних чинників і друзів Америки в різних країнах світу.

Одна з публікацій WikiLeaks розповідала, як президент Еквадору Рафаель Корреа вирішив вислати з Кіто американського посла, який звинувачував колишнього керівника поліції цієї країни у хабарництві, про що знав і президент але ігнорував це.

Британія має правове зобов’язання видати Ассанжа Швеції – британське МЗС

За твердженням WikiLeaks посольство Еквадору в Лондоні в четвер оточене поліцією, яка «загрожує застосувати силу». Сайт WikiLeaks також закликав до відставки міністра закордонних справ Великої Британії Вільяма Гейґа.

Заява МЗС у Лондоні про можливість зняття дипломатичного статусу з будівлі посольства Еквадору в столиці Британії вже викликала протести в Кіто, де мітингувальники прийшли до британського посольства напередодні та скандували: «Ми не монархія, ми здійснюємо суверенітет!»

Британське дипломатичне відомство заявило у четвер, що надання політичного притулку Ассанжу «не буде нічого змінювати», бо Велика Британія має правове зобов’язання видати його Швеції.

Швеція, у свою чергу, відхилила звинувачення у неготовності справедливо судити Ассанжа. Глава МЗС Швеції Карл Більдт написав у четвер на сторінці у своєму Twitter: «Наша стабільна юридична та конституційна система гарантує права всім і кожному. Ми твердо відхиляємо будь-які звинувачення у протилежному».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG