Доступність посилання

ТОП новини

Прокурори кажуть, що повірили у хворобу Тимошенко


Київ – Захисники Юлії Тимошенко надали пояснення колегії суддів Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ на підтримку касаційної скарги щодо вироку екс-прем’єу у газовій справі. Зокрема вони заявили: якщо суд залишить вирок у силі, то тим самим спотворить базові позиції розуміння кримінального права, а також це перекреслить ті досягнення українського народу і політиків, які протягом багатьох років вибудовували основи правової української держави. Натомість прокурори кажуть, що скарги захисників Тимошенко суперечать матеріалам кримінальної справи.

Після багаторазових перенесень Вищий спеціалізований суд розпочав розгляд касації на вирок Юлії Тимошенко у газовій справі. Відмову знову просити про перенесення слухань прокуратура пояснює надходженням результатів судмедекспертизи щодо стану здоров’я колишнього прем’єр-міністра. Про це заявила прокурор Оксана Дрогобицька.

«Ми продовжили слухання і розгляд касаційних скарг, які ми розпочали 12 липня. Клопотання ми не заявляли, оскільки попередні перенесення ґрунтувалися на тому, що нам не був відомий дійсний стан Юлії Тимошенко і чим вона керувалася, на скільки її відмова від участі у касаційному розгляді була добровільною. Тепер нами отримані висновки судово-медичної експертизи, відповідно до яких ми отримали висновки про те, яким є її дійсний стан», – сказала Дрогобицька.

Водночас представник держобвинувачення зауважила, що сторона захисту Тимошенко наводила політичні, а не юридичні аргументи. Крім того, за її словами, скарги захисників екс-прем’єра суперечать матеріалам кримінальної справи. Також, за словами прокурора, дивно виглядають твердження про відсутність події злочину у діях колишнього прем’єр-міністра.

Газові контракти підписувала не Тимошенко – Власенко

Зі свого боку захисник Сергій Власенко наголосив, що ані суд першої інстанції, ані Апеляційний суд не встановили, кому саме і в який спосіб були завдані збитки газовими контрактами, а всі дії Юлія Тимошенко вчиняла в межах своїх повноважень. Крім того, він називав штучними попередні відмови прокуратури розпочинати розгляд касації.
Всі три місяці прокуратура заявляла штучні клопотання, які були скеровані на те, щоб не розглядати цю справу
Сергій Власенко

«Сьогоднішнє призначення і слухання справи абсолютно чітко свідчить про те, що всі три місяці прокуратура заявляла штучні клопотання, які не мають відношення до розгляду справи і, насправді, були скеровані на те, щоб не розглядати цю справу, – зазначає Власенко. – Те, що інкримінується Юлії Тимошенко, а саме: власноручна підготовка, власноручне підписання, власноручне скріплення печаткою Кабінету Міністрів – не підтверджується нічим. Тимошенко інкримінують спричинення збитків нібито підписанням газових контрактів. Газові контракти підписувала не Тимошенко, якщо хтось не знає».

Сергій Власенко також наголосив, що сторона захисту навмисно не використовувала будь-яких політичних аргументів, обґрунтовуючи свою позицію виключно економічними викладками.

Розгляд касації має завершитись вже наступного тижня

Оскільки захисники Юлії Тимошенко наводили пояснення до касаційної скарги близько 7 годин, суд перервав свою роботу до наступного тижня. Про відповідне рішення повідомив головуючий у процесі суддя Станіслав Міщенко.

«Враховуючи, що касаційними днями судової колегії у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду є вівторок і четвер, оголошую перерву до 21 серпня, до 10-ї години дня», – оголосив суддя.

Юлію Тимошенко в жовтні 2011 року засудили до 7 років позбавлення волі за звинуваченням у перевищенні повноважень при підписанні газових угод із Росією в 2009 році. Із грудня того ж року вона відбувала термін у Качанівській колонії в Харкові. Із травня 2012 року, через погіршення здоров’я, Юлія Тимошенко перебуває у лікарні «Укрзалізниці» в Харкові.

Розгляд касаційної скарги спочатку призначили на 15 травня, потім його переносили на 26 червня, 12 липня та 16 серпня. Тимошенко неодноразово зверталася до суду з проханням розглядати касацію за її відсутності. Захист вимагає скасувати вирок у газовій справі та звільнити екс-прем’єра.

Читайте більше тут:
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG