Доступність посилання

ТОП новини

У світі наростає засудження вироку Pussy Riot у Росії


До критики правозахисників щодо вироку учасницям російського жіночого феміністського панк-гурту Pussy Riot, яких засудили в п’ятницю в Москві на два роки, додаються заяви засудження іноземних держав і міждержавних об’єднань.

Зокрема, в посольстві США в Москві, а також в апараті верховного представника Європейського союзу з закордонних справ Катрін Аштон, цей вирок однаково назвали «непропорційним» їхнім діям.

А Німеччина назвала вирок «приголомшливим».

Із різкою критикою рішення суду визнати Марію Альохіну, Катерину Самуцевич і Надію Толоконнікову винними вже виступали міжнародна правозахисна організація Amnesty International та Організація з безпеки і співпраці в Європі, одним із головних завдань якої є захист прав людини.

У п’ятницю в столиці Росії Москві Хамовницький районний суд визнав цих учасниць Pussy Riot винними в хуліганстві на ґрунті релігійної ненависті і оголосив їм вирок: по два роки позбавлення волі в колонії загального режиму кожній.

Як заявила суддя Марина Сирова, вони «ретельно спланували» свою акцію 21 лютого в храмі Христа-Спасителя в російській столиці, яку гурт назвав «панк-молебнем», спробувавши проспівати пісню протесту зі словами, зокрема, «Богородице-Діво, Путіна прожени!».

На думку судді, саме задля цієї акції й був створений сам гурт Pussy Riot, деякі з учасниць якого «переховуються від слідства». В акції взяли участь, як видно на відеозапису, не менш як шість учасниць гурту в масках, але наступними днями й тижнями після того виступу змогли затримати тільки трьох.

Зокрема, за словами судді, мотивом для «релігійної ненависті» були феміністські погляди підсудних.

За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, до вироку ввійшли й свідчення тих осіб, які самі не були в храмі в час акції, а лише бачили в інтернеті змонтований пізніше відеоролик «панк-молебню».

Засуджені своєї вини не визнають і не збираються просити помилування. Як заявили їхні адвокати, вони оскаржать вирок у суді вищої інстанції.
XS
SM
MD
LG