Доступність посилання

ТОП новини

РПЦ просить владу Росії про милосердя до Pussy Riot


Супротивники і прихильники Pussy Riot мітингували поруч біля будівлі суду в Москві 17 серпня 2012 року
Російська православна церква виступила в п’ятницю з закликом «виявити в рамках закону милосердя» до засуджених трьох учасниць російського жіночого феміністського панк-гурту Pussy Riot «у сподіванні на те, що вони відмовляться від вчинення блюзнірських дій».

Вища церковна рада РПЦ у своїй заяві також закликала всіх, хто вважає себе ображеним через дії учасниць гурту, утриматися від помсти їм та будь-яких інших насильницьких дій.

Водночас рада благословила вірних церкви на «мирні громадянські дії, спрямовані на захист православного народу і його святинь від ворожнечі і блюзнірства».

Самі засуджені, Марія Альохіна, Катерина Самуцевич і Надія Толоконнікова, які не визнають себе винними, не збираються просити помилування, заявили їхні адвокати. Вирок їм оскаржать у суді вищої інстанції.

Рішення суду в їхній справі вже викликало широке міжнародне засудження.

У п’ятницю в столиці Росії Москві Хамовницький районний суд визнав цих учасниць Pussy Riot винними в хуліганстві на ґрунті релігійної ненависті і оголосив їм вирок: по два роки позбавлення волі в колонії загального режиму кожній.

Як заявила суддя Марина Сирова, вони «ретельно спланували» свою акцію 21 лютого в храмі Христа-Спасителя в російській столиці, яку гурт назвав «панк-молебнем», спробувавши проспівати пісню протесту зі словами, зокрема, «Богородице-Діво, Путіна прожени!».

На думку судді, саме задля цієї акції й був створений сам гурт Pussy Riot, деякі з учасниць якого «переховуються від слідства». В акції взяли участь, як видно на відеозапису, не менш як шість учасниць гурту в масках, але наступними днями й тижнями після того виступу змогли затримати тільки трьох.

Зокрема, за словами судді, мотивом для «релігійної ненависті» були феміністські погляди підсудних.

За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, до вироку ввійшли й свідчення тих осіб, які самі не були в храмі в час акції, а лише бачили в інтернеті змонтований пізніше відеоролик «панк-молебню».
XS
SM
MD
LG