Доступність посилання

ТОП новини

Конституційний суд Румунії визнає референдум про імпічмент президента нечинним


Перед будівлею Конституційного суду Румунії в Бухаресті протестували супротивники Траяна Бесеску, які прагнули усунути його з посади остаточно, 21 серпня 2012 року
Конституційний суд Румунії ухвалив у вівторок, що референдум щодо імпічменту президента Траяна Бесеску наприкінці минулого місяця не відбувся через низьку явку виборців. Таким чином, Бесеску поновлений на посаді, з якої його усували тимчасово на час підготовки до референдуму і затвердження його результату.

За це рішення голосували шість суддів Конституційного суду, проти були три.

На початку місяця Конституційний суд відклав ухвалення остаточного рішення щодо референдуму, яке мало формально затвердити його результат, пославшись на необхідність додатково перевірити оновлені списки виборців.

За даними Центрального виборчого бюро Румунії, в референдумі взяли участь трохи більше як 46 відсотків виборців країни; для його чинності була необхідна участь більш як половини. Водночас серед тих, хто взяв участь, близько 87 відсотків проголосували за усунення президента.

За імпічмент Бесеску проголосував більшістю голосів на початку минулого місяця парламент Румунії. Лівоцентристська владна коаліція прем’єр-міністра Віктора Понти, яка прийшла до влади в кінці квітня, проголосувавши за недовіру попередньому правоцентристському урядові союзників президента, звинувачує правоцентриста Траяна Бесеску в перевищенні повноважень і втручанні у справи уряду при запровадженні суворих антикризових економічних заходів попередніми роками. Бесеску відкидав звинувачення і закликав виборців бойкотувати референдум.

Низка кроків, до яких вдалася коаліція, щоб усунути президента, викликала різку критику, зокрема, з боку Європейського Союзу, де попереджали про розмивання демократії в Румунії.

2007 року парламент Румунії уже оголошував Бесеску імпічмент, і тоді референдум голосами майже трьох чвертей учасників повернув його на посаду президента.
XS
SM
MD
LG