Доступність посилання

ТОП новини

День незалежності у Львові святкуватимуть 5 днів


Львів – У Львові 21-у річницю незалежності України святкуватимуть до 26 серпня. На всі дні заплановані численні заходи: фестивалі, концерти, мітинги, марші. Також 24 серпня львів’яни молитимуться за Україну, незалежність і мудрість влади.

Попри акції, які запланували місцеві політики, а це урочиста сесія, марш-похід вулицями Львова до пам’ятника провіднику ОУН Степанові Бандері, усе ж культурні заходи переважають.

Найпомітнішими подіями є святкування 100-річчя Пласту, на яке приїхали майже дві тисячі пластунів з усього світу, а також мистецькі фестивалі «КіноЛев» і «Етновир», що теж об’єднали гостей з різних країн. На «Кінолеві» презентують майже 80 європейських, грузинських, українських фільмів, говорять про розвиток кіно, на «Етновирі» – іспанці, поляки, турки, білоруси, українці знайомлять зі своїм фольклором. Обидві акції – безкоштовні, але їхні організатори Олесь Дзиндра та Андрій Сидор констатують, що попри 21-й рік незалежності України, влада байдужа до розвитку української культури.

Патріотизм на рівні вишиванки

З нагоди Дня незалежності у Львові котрий рік поспіль одягнули у вишиванки скульптури фонтанів на площі Ринок. Однак традиційно і львів’яни 24 серпня вбирають вишивані сорочки. У серпні, за даними соціологічного опитування групи «Рейтинг», помітно зростання рівня патріотизму серед українців, зокрема у тих регіонах, де відбулось Євро-2012. Але сама якість патріотизму, розуміння і відчуття стали гіршими, зауважує соціолог Олексій Антипович.

Зменшилася кількість тих, хто готовий захищати зі зброєю свою державу, у разі потреби
Олексій Антипович
«Є люди, які називають себе патріотами, але не визнають незалежність. Зростання відчуття патріотизму містить значну емоційну і, можливо, ситуативну складову. Ми побачили, що у тих містах, де відбулось Євро-2012, патріотизм став модним, радше показушним. Змінилось розуміння патріотизму: з одного боку, люди горді за свою країну, що вони працьовиті, а з іншого, вони не ідентифікують себе з українцями, зменшилася кількість тих, хто готовий захищати зі зброєю свою державу, у разі потреби», – каже Олексій Антипович.

Держава, українська мова та релігія викликають найбільшу гордість у мешканців Галичини. Майже 90% з них підтримали б і сьогодні незалежність України, якби перед ними постав такий вибір. Про це свідчать дані соціологів.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG