Доступність посилання

ТОП новини

Чи звільнять у Криму директора школи, яка відкрила «малокомплектний» український клас?


Сімферополь – У Бахчисараї місцеві чиновники хочуть звільнити з посади директора школи, яка на вимогу батьків дозволила відкрити «малокомплектний» перший клас з українською мовою навчання. Про це Радіо Свобода повідомили активісти громадської організації «Український дім». Вони вже звернулися до уряду Криму, Президента України з вимогою усунути начальника місцевого відділу освіти і відкрити в Бахчисараї хоча б одну українську школу.

Голова «Українського дому» Андрій Щекун, в якого в бахчисарайській школі № 4 вчаться двоє синів, повідомив, що напередодні директора цього двомовного навчального закладу Світлану Фурт викликали до районної адміністрації, і заступник її голови та начальник районного відділу освіти вимагали, щоб та написала заяву про звільнення за власним бажанням або ж погодилася перейти на нижчу посаду до іншої школи. Коли ж директор не погодилася, їй порадили негайно закрити 1-У клас, де навчання ведеться українською мовою.

Школа № 4 – єдина в Бахчисараї з двома мовами викладання, й існує ціла українська паралель – з 1-го по 11-й клас. Правда, цього року вона опинилася під загрозою розриву – у відділі освіти заявили, що український 1-й клас не набиратиметься, бо до нього записують не дуже багато дітей. Попри агітацію і протидію чиновників, до українського класу записалося близько десятка майбутніх школярів, що в середньому удвічі менше, ніж це було у минулі роки. Андрій Щекун пов’язує це з ухваленням нового мовного закону і сильним тиском на батьків з боку адміністрації.

Криму потрібне не закриття класів, а відкриття шкіл – активіст

В українському класі має бути 30 осіб. Буде 30 заяв – будь ласка: клас працює!
Михайло Сергєєв
Попри протидію чиновників, батьки наполягли на своєму праві, й директор школи буквально за годину до початку свята Першого дзвоника дозволила відкрити клас з українською мовою навчання, в якому поки що 7 першокласників. Раніше начальник Бахчисарайського управління освіти Михайло Сергєєв заявляв, що на такі «малоформатні» класи район не має коштів: «В українському класі має бути 30 осіб. Буде 30 заяв – будь ласка: клас працює!».

У вівторок в інтерв’ю Радіо Свобода Михайло Сергєєв сказав, що «не коментує чутки і домисли» стосовно пропозиції директору школи звільнитися. За його словами, директор працює, і перед нею поставлено завдання доукомплектувати цей україномовний клас. Водночас Світлана Фурт підтвердила Радіо Свобода, що їй пропонували звільнитися, але вона має намір і далі виконувати свої обов’язки директора і забезпечувати право дітей на освіту рідною мовою.

Андрій Щекун каже, що «Український дім» уже звернувся до кримського уряду і Президента України з вимогою звільнити з посад бахчисарайських чиновників, які перешкоджають реалізації права на освіту державною мовою, і закликав відкрити в районі хоча б одну україномовну школу.

Україномовні класи в двомовній школі постійно перебувають під загрозою закриття. Тому ми вимагатимемо повноцінну школу в Бахчисараї. Для цього у нас є всі аргументи!
Андрій Щекун
«Із сьогоднішнього дня ми почали збір підписів на підтримку відкриття школи з українською мовою навчання, бо україномовні класи в двомовній школі постійно перебувають під загрозою закриття. Тому ми вимагатимемо повноцінну школу в Бахчисараї. Для цього у нас є всі аргументи!» – зазначив Андрій Щекун.

Голова «Українського дому» також повідомив, що до цієї громадської організації надходить інформація про перешкоди з боку чиновників у відкритті україномовних класів в інших регіонах Криму. Зокрема, громадські активісти зараз перевіряють факт заборони відкриття першого класу з українською мовою навчання в одній із шкіл-гімназій Красноперекопська.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG