Доступність посилання

ТОП новини

Засновник WikiLeaks Ассанж передбачає вирішення своєї проблеми через рік


Лондон – У справі засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа кілька відомих постатей американського Голівуду, зокрема актор Кен Лоуч та режисер Майкл Мур, запропонували британському суду свої гарантії оплати застави, умови якої Ассанж порушив, сховавшись у посольстві Еквадору в Лондоні. Суд розглядатиме цю пропозицію 3 жовтня.

Коли Джуліан Ассанж минулого літа попросив політичного притулку у стінах посольства Еквадору в Лондоні, він вчинив правопорушення. Засновник WikiLeaks перебував на свободі на умовах застави 240 тисяч фунтів.

Умови передбачали, що він підкорятиметься рішенню суду. Але коли суд постановив, що його треба видати до Швеції, де Ассанжа хочуть допитати у справі звинувачень двох жінок, відомий активіст не підкорився.

Еквадор погодився надати Джуліану Ассанжу притулок, але ця маленька латиноамериканська країна опинилася в дипломатичному протистоянні з Великою Британією.

Дипломатичне вирішення

Насправді усім сторонам треба знайти вихід зі становища. Президент Рафаель Корреа знову, вже вкотре, закликав до переговорів із урядом у Лондоні.

Тим часом сам Джуліан Ассанж в інтерв’ю у стінах посольства для еквадорського телебачення оприлюднив свій проноз.
Припускаю, що вихід буде знайдений через дипломатію, а також буде пов’язаний із непередбачуваними можливими подіями у світі. Наприклад, війна з Іраном
Джуліан Ассанж

«Я припускаю, що вихід із ситуації буде знайдений через дипломатію, а також буде пов’язаний із непередбачуваними можливими подіями у світі. Наприклад, війна з Іраном, чи американські вибори... Або Швеція може закрити справу, що я вважаю найбільш реальним. Може відбутися внутрішнє розслідування того, що сталося там. Я би сказав, що це може вирішитися упродовж 6-12 місяців», – прогнозує утікач, визнаючи з одного боку, що сам майже не може впливати на свою долю, але з іншого, пов’язуючи свою справу з глобальними процесами й можливими катаклізмами.

Наразі точно відомо одне: британська поліція зобов’язана заарештувати Ассанжа за першої ж нагоди, якщо він вийде за межі будівлі посольства, яка користується дипломатичною недоторканністю.

Раніше були припущення, що Лондон може тимчасово скасувати дипломатичний статус посольства, щоб заарештувати втікача, але наразі схоже, що жодна зі сторін не зацікавлена в ескалації протистояння.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG