Доступність посилання

ТОП новини

11-а річниця 9/11


Люди йдуть по вулиці поруч із зруйнованими вежами Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку, 11 вересня 2001 року
Нью-Йорк – У вівторок – роковини подій 11 вересня 2001 року, коли терористи захопили у США чотири пасажирські літаки. Використовуючи їх як снаряди, вони зруйнували два хмарочоси Світового торговельного центру в Нью-Йорку і частину будівлі Пентагону біля Вашингтона. Ще один лайнер завдяки спротиву пасажирів не досяг цілі й розбився у Пенсильванії. Загинули майже 3 тисячі людей. Щороку у Сполучених Штатах відбуваються жалобні церемонії.

«Пам’ятаймо про тих, хто загинув у Нью-Йорку, у Пентагоні та на галявині біля містечка Шенксвілл у Пенсільванії, де розбився четвертий, захоплений терористами, літак, – сказав мер Нью-Йорка Майкл Блумберг. – Будь ласка, приєднайтеся до мене у хвилину мовчання».

Мер Блумберг щороку виступає на церемонії перед родинами загиблих на місці, де стояли хмарочоси Світового торговельного центру. Нині там завершується спорудження нового хмарочоса, а біля його підніжжя – Меморіальний музей.
Жінка плаче над ім'ям коханої людини, вписаному на стіну меморіалу на місці Всесвітнього торговельного центру, Нью-Йорк, 11 вересня 2011 року
Жінка плаче над ім'ям коханої людини, вписаному на стіну меморіалу на місці Всесвітнього торговельного центру, Нью-Йорк, 11 вересня 2011 року
Після молебню й виконання національного гімну члени родин і колеги читають кожне прізвище тих 2753 осіб, що загинули у Світовому торговельному центрі, включно з іменами поліцейських та пожежників, які ризикували власним життям, рятуючи людей.

«Це час для пам’яті…»

Про них згадував Президент США Барак Обама у зверненні до народу з нагоди річниці подій.

«Це час для пам’яті про майже 3000 невинних чоловіків, жінок і дітей, яких ми втратили, для пам’яті про родини, які їх втратили. Це час для вшанування рятівників, які ризикували своїм життям того дня й щодня після того, – заявив президент Обама. – Це також нагода вшанувати наших військослужбовців – чоловіків і жінок, які несли службу, жертвуючи собою, подекуди далеко від своїх осель, заради безпеки нашої країни».

Президент США Барак Обама обіймає членів сімей жертв терактів біля Меморіалу 9/11 на місці Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку, 11 вересня 2011 року
Президент США Барак Обама обіймає членів сімей жертв терактів біля Меморіалу 9/11 на місці Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку, 11 вересня 2011 року
Сполучені Штати невдовзі після терактів на своїй землі почали війну з терористичною мережею «Аль-Каїда». Президент Обама наголосив у зверненні, що Америка воює саме з терористами.

«Я завжди казав, що Америка перебуває у стані війни з «Аль-Каїдою» та її філіями, і ми ніколи не воюватимемо з ісламом чи будь-якою іншою релігією, – зауважив Обама. – Ми Сполучені Штати Америки. Наша свобода і різноманітність роблять нас унікальними, і це завжди визначає нас як націю», – наголосив президент.

Як це було:

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG