Доступність посилання

ТОП новини

Що роблять в Україні для запобігання злочинам проти дітей?


Київ – Понад 80 тисяч українських сімей перебувають на обліку в органах міліції за жорстоке поводження з дітьми. У таких родинах «виховують» понад 110 тисяч малюків. Такими є офіційні дані за нинішній рік. Більшість вихідців із цих сімей зазнає психологічних травм, замикається в собі і має занижену самооцінку, зауважують психологи. Зі свого боку, правозахисники констатують брак системної політики у діях держави в цій сфері.

Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко обіцяв в ефірі Радіо Свобода, що до кінця цього року в Україні створять окрему гарячу лінію з питань захисту прав дитини. Торік лише кожна двадцята потерпіла від домашнього насильства дитина, яка потребувала кваліфікованої допомоги, отримала її.

За твердженням Юрія Павленка, у соціальній політиці України відбувається «певна позитивна революція».

Введено 12 тисяч соціальних уповноважених, не державних службовців, а соціальних працівників, соціальних помічників, як це є в розвинутих країнах світу
Юрій Павленко
«У першу чергу, вона полягає у зміні підходу до сім’ї: не карати, а допомагати. Це поставлено Президентом, як завдання у соціальних ініціативах. Це те, що введено 12 тисяч соціальних уповноважених, не державних службовців, а соціальних працівників, соціальних помічників, як це є в розвинутих країнах світу. Вони зобов’язані надавати допомогу сім’ї, яка опинилася в складних життєвих обставинах. Знати і бачити кожну дитину, яка є в кризі», – заявив Юрій Павленко.

«Уповноважений без повноважень»

Натомість правозахисник Володимир Яворський вважає, що Уповноважений Президента України з прав дитини не має тих повноважень, якими володіють його колеги у деяких інших країнах. Юрій Павленко, на думку правозахисника, намагається щось зробити, але загалом із боку держави системної політики у запобіганні злочинам проти дітей не проглядається.

Іноді вони карають, коли потрібно, беруть «важких» дітей на облік, якщо треба. Але загалом системна політика не проводиться і головне, що не здійснюється соціальна робота
Володимир Яворський
«Фактично у нас залишається стара система, коли держава насправді самоусувається, здебільшого, від таких речей. Іноді вони карають, коли потрібно, беруть «важких» дітей на облік, якщо треба. Але загалом системна політика не проводиться і головне, що не здійснюється соціальна робота», – каже правозахисник.

«Не варто виволікати сміття з хати»

Володимир Яворський констатує, що в українському суспільстві досі залишається популярним підхід, що не варто виволікати сміття з хати. Тому жертви домашнього насильства дуже часто позбавлені навіть можливості звернутися по допомогу. Водночас чимало батьків діють за принципом: моє дитя – як хочу, так і виховую!

Половина респондентів, які вважають себе матеріально забезпеченими, не заперечують проти тілесних покарань дитини в окремих випадках. І лише понад чверть опитаних із цієї групи виключають тілесні покарання стосовно дитини у будь-якому разі. Такими є дані ініційованого Міжнародним жіночим правозахисним центром «Ла Страда – Україна» опитування, проведеного в Україні.
  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG