Доступність посилання

ТОП новини

ООН в Україні: майже 133 мільйони доларів на нові проекти


Київ – Сьогодні, 24 жовтня, світ відзначає міжнародний день ООН. Представництво Організації Об’єднаних Націй в Україні святкує ще й 20-річчя початку тут своєї діяльності. Нині його працівники звітували перед журналістами і розповідали про нові програми та проекти в Україні, які коштуватимуть майже 133 мільйони доларів США.

ООН в Україні представляють 13 фондів, програм та агенцій, які сприяють розвиткові соціальної допомоги, сучасної енергетики та громадянського суспільства, захищають права дітей, жінок, біженців та мігрантів.

Експерти ООН та уряд України також спільно борються з поширенням СНІДу і туберкульозу, розповіла ЗМІ координатор по зв’язках із громадськістю представництва ООН в Україні Вікторія Андрієвська.

У період економічної кризи, пересічних українців турбують насамперед проблеми соціального захисту, підтримки родини. Українська влада та фахівці Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) розробили програму захисту матерів та дітей як найбільш вразливої частини суспільства, повідомила керівник відділу інформації ЮНІСЕФ в Україні Вікторія Ващенко.
ЮНІСЕФ цього року підписує нову програму співпраці з урядом України, головна мета якої – покращення життя дітей та родин у країні
Вікторія Ващенко

«ЮНІСЕФ цього року підписує нову програму співпраці з урядом України, головна мета якої – покращення життя дітей та родин у країні. Її основними напрямками є захист жінок та дітей від ВІЛ/СНІД: тут ми співпрацюємо з Міністерством охорони здоров’я і громадськими організаціями, а також з такою вразливою групою, як діти-безхатченки, – каже Ващенко. – Другий напрямок нашої роботи – це здоров’я та розвиток дитини, зокрема, працюємо з батьками на різні важливі теми: представлення користі грудного вигодовування немовлят, проблема з йодним дефіцитом тощо».

ООН: як поліпшити українську транспортну інфраструктуру

Експерти ООН та незалежних дослідницьких центрів України наголошують: для економічного розвитку держави й добробуту українських родин важливі належне функціонування енергетики, транспорту, комунального господарства. Кредити для їхнього реформування уряд та органи місцевого самоврядування України отримують від Світового банку.

Керівник служби по зв’язках з громадськістю представництва Світового банку в Україні Дмитро Деркач повідомив, що за 20 років банк надав українцям позик на суму майже 8 мільярдів доларів для здійснення понад 40 проектів.

«Це – модернізація системи соціального захисту українців, будівництво, чи то реабілітація дороги, яка йде від Києва до Харкова. Остання на сьогодні позика, яка була затверджена у вересні цього року, стосується реабілітації доріг та безпеки дорожнього руху», – пояснив Деркач.

Україна – вітчизна десятків народів

Свої внески у покращення якості життя в Україні роблять й інші інституції ООН. Так, Міжнародна організація з міграції (МОМ) допомогла 300 тисячам мігрантів. Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) щороку надає статус біженця більш як півтори тисячам осіб, каже Андрієвська.
Наше завдання – надати в Україні безпечний притулок та захист людям, які рятуються від переслідування
Олександра Маковська

Радник з питань громадської інформації УВКБ ООН Олександра Маковська наголосила, що ця установа інвестувала у 1996–2010 роках 32 мільйони доларів США для розвитку українського національного законодавства та розбудови мережі притулків для біженців, для допомоги самим біженцям тощо. «Наше завдання – надати в Україні безпечний притулок та захист людям, які рятуються від переслідування», – говорить Маковська.

Речниця представництва МОМ у Києві Варвара Жлуктенко зазначила, що на порядку денному діяльності ООН в Україні – профілактика і протидія торгівлі людьми, примусовому жебрацтву, використанню дитячої праці. З іншого боку, не менш важливо допомогти мігрантам інтегруватися в українське суспільство, а українцям – порозумітися з представниками інших народів та країн, які приїхали в Україну.

«МОМ та Міністерство совіти України розробило і впроваджує в українських середніх школах програму для подолання ксенофобії та різноманітних стереотипів, які існують у суспільстві стосовно інших рас», – повідомила Жлуктенко.

Експерти: ООН потребує реформ

Але й самі працівники ООН, і українські урядовці та незалежні експерти наголошують, що Організація потребує реформ відповідно до потреб і вимог часу. Так, Президент Віктор Янукович у привітанні з нагоди Дня ООН зазначив, що Україна підтримуватиме необхідність підвищення ефективності роботи ООН та посилення її ролі на міжнародній арені.
Чомусь група держав вважає за можливе диктувати усій решті, що робити, маючи особливий статус
Ігор Лосєв

А київський політолог Ігор Лосєв у розмові з Радіо Свобода зазначив: «Треба вирішити питання з постійними членами Ради безпеки ООН, бо у цьому варіанті організація є засадничо нерівноправна. Адже чомусь група держав вважає за можливе диктувати усій решті, що робити, маючи особливий статус. Перемога об’єднаних націй над нацизмом відбулась 70 років тому, а тепер потрібно реформувати ООН, позбувшись комплексу переможця».

Отже, на часі – перетворення ООН на мобільну, ефективну, дієву інституцію, наголошує експерт. А

Тим часом Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун заявив: «ООН не повинна відставати ні по одному з напрямків своєї діяльності: підтримці миру, розвитку, прав людини, верховенства права...»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG