Доступність посилання

ТОП новини

У ЄС висловили занепокоєння післявиборчим процесом в Україні


Катрін Аштон, Штефан Філе, комбіноване фото
Верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон і комісар ЄС із розширення Штефан Філе в оприлюдненій у понеділок спільній заяві висловили занепокоєння перебігом післявиборчого процесу в Україні, який, за їхніми словами, був затьмарений порушеннями, зволіканнями в підрахунку голосів і відсутністю прозорості в діяльності виборчих комісій.

Усе це додається до відсутності реагування на ті недоліки і проблеми, про які повідомили раніше у проміжних звітах спостерігачів Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, мовиться в заяві. І все це разом узяте становить погіршення в кількох галузях порівняно з тими стандартами, які вже були досягнені, наголосили чільні представники ЄС.

Вони також наголосили, що до порушень на виборах неможливе поблажливе ставлення, і висловили сподівання, що уряд Миколи Азарова виконає своє публічне зобов’язання, висловлене Прем’єр-міністром минулого тижня, і уряд та інші відповідні державні органи вживуть швидких і рішучих дій. Серед іншого, мовиться в заяві, це стосується невстановлених результатів у п’яти одномандатних округах. Ці дії мають бути здійснені в діалозі з усіма політичними партіями, представленими у Верховній Раді. Крім того, виборче законодавство має бути приведене в відповідність із європейськими нормами і стандартами, наголосили в ЄС.

Остаточний склад українського парламенту має відображати справжню волю українських виборців, наголошено в заяві.

Водночас у Євросоюзі додали, що і далі віддані залученню України до політичної асоціації і економічної інтеграції з Європейським Союзом. Але, мовиться в заяві, це вимагає рішучих дій від української влади і парламенту, щоб зміцнити демократичні надбання країни, дотримуватися верховенства права, подолати наслідки вибіркового правосуддя і рішуче взятися за реформу судочинства та інші критично важливі реформи.

Це вже третя спільна заява Катрін Аштон і Штефана Філе після виборів в Україні 28 жовтня, в яких вони висловлювали занепокоєння перебігом подій із виборами і після них і сподівання, що ці проблеми будуть вирішені.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG