Доступність посилання

ТОП новини

На продаж іноземної валюти хочуть накласти податок – 16 відсотків


Богдан Красавцев

Національний банк України разом із Міністерством фінансів розглядає можливість введення податку при обміні іноземної валюти. У НБУ зазначають, що таким чином зменшиться кількість спекулянтів, які заробляють на обмінах. Передбачається, що сума податку становитиме 16 відсотків. При цьому 1 відсоток від цієї суми йтиме до Пенсійного фонду. Експерти стверджують, що в такому разі тіньовий ринок тільки виграє.

Згідно з можливим нововведенням, особа, яка обмінює, приміром, 100 доларів, сплачуватиме 128 гривень податку – при цьому 8 гривень із цієї суми йтиме до Пенсійного фонду, решта – до казни. Як і раніше, при обміні валюти треба буде надавати документ, що засвідчує особу.

Директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова зазначає, що ця норма розглядається, а в разі її введення вона пошириться тільки на продаж іноземної валюти. Також Щербакова зазначила, що нововведення зацікавило експертне середовище і нині проводяться відповідні розрахунки.

У понеділок голова парламентського комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової і митної політики Віталій Хомутиннік вніс до Верховної Ради відповідний законопроект.

При цьому звільняються від сплати збору такі операції фізичних осіб:

– продажу отриманої шляхом переказу з-за меж України іноземної валюти у сумі, що не перевищує у гривневому еквіваленті 150 тисяч гривень протягом календарного місяця;

– продажу іноземної валюти, яка знімається фізичною особою зі свого вкладного (депозитного) рахунку. Валюта має бути покладена на вкладний (депозитний) рахунок принаймні за 30 днів до її зняття;

– продажу іноземної валюти, яка отримана при виплаті купонного доходу і від продажу або погашення казначейських зобов’язань, облігацій внутрішньої державної позики, номінованих в іноземній валюті.

При цьому звільнення від сплати збору буде відбуватися лише у випадку, коли належні громадянинові суми в іноземній валюті будуть продані ним за готівкову гривню безпосередньо у момент отримання, мовиться в законопроекті.

«Законопроект підготовлено з метою покращити фінансовий стан Пенсійного фонду України, зменшити готівковий обіг іноземної валюти, збільшити обсяги безготівкових розрахунків і сприяти стабільності національної валюти України», – мовиться в пояснювальній записці до документа.

На думку Володимира Ланового, екс-міністра економіки України, а нині депутата з фракції НУНС, нововведення негативно позначиться на економіці.

Це обмежуватиме притік валюти до країни. Власники валюти втрачатимуть гроші
Володимир Лановий
«Це погано, бо це обмежуватиме притік валюти до країни. Так як будь-які операції з валютою додатково оподатковуватимуться, власники валюти втрачатимуть гроші. І це погіршуватиме валютну забезпеченість нашої економіки. У першу чергу, треба підприємництво розвивати, інновації, тоді ми матимемо виробництво, що приноситиме прибутки», – каже Лановий.

«Урешті, валюту мінятимуть в «тіні» – Яременко

Нацбанк сподівається, що завдяки експериментові вдасться стримати спекулянтів, які заробляють на обміні валюти. Водночас екс-заступник голови Нацбанку України Сергій Яременко висловлює сумнів у тому, що експеримент – тимчасовий захід.
Урешті, валюту мінятимуть в «тіні», тож відповідного ефекту від запровадження не буде
Сергій Яременко

«Забагато валюти купується та продається на тіньовому та звичайному ринках. Урешті, валюту мінятимуть в «тіні», тож відповідного ефекту від запровадження не буде», – каже Яременко.

У світовій практиці теж застосовують подібне задля стабілізації національної валюти. У Мексиці, для прикладу, діє обмеження на зняття і купівлю доларів. Там громадяни не можуть придбати більш як 1500 «зелених» на місяць. А з квітня поточного року в Аргентині зняття коштів в іноземній валюті не може перевищувати 300 доларів на місяць.

Дивитись коментарі (11)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG