Доступність посилання

ТОП новини

Верховний суд Косова постановив переглянути звинувачення проти політика в воєнних злочинах


Фатмір Лімай, архівне фото
Верховний суд Косова постановив направити на повторний розгляд справу про звинувачення в тортурах щодо відомого косовського політика, колишнього польового командира часів війни з Сербією Фатміра Лімая, повідомили у вівторок у Місії ЄС із верховенства права в Косові (EULEX).

За цим повідомленням, судова палата Верховного суду у складі місцевих та іноземних суддів, яка діє під егідою місії ЄС, розглянувши апеляцію обвинувачення, постановила скасувати виправдальний вирок, винесений Лімаєві у травні.

Справу зі звинуваченнями Фатміра Лімая у воєнних злочинах уже розглядав і Міжнародний трибунал у справах колишньої Югославії, але там 2005 року його теж виправдали.

Тим часом минулого тижня прокурори EULEX висунули йому і ще групі людей нові звинувачення, цього разу в корупції і розтраті суми в 2 мільйони євро.

Фатмір Лімай, один із провідних діячів владної Демократичної партії Косова, у 2008–2010 роках був міністром транспорту і зв’язку Косова. За повідомленнями, в час війни 1998–99 років під його командуванням у Косові діяв центр утримання в’язнів, який створили косовськоалбанські повстанці і в якому, як стверджують, чинили тортури і вбивства, в першу чергу місцевих сербів і загалом неалбанців за національністю.
XS
SM
MD
LG