Доступність посилання

ТОП новини

Чи пам’ятають українці про Голодомор? (ВІДЕО, СПОГАДИ)


Від 6 до 10 мільйонів людей загинуло в Україні від голоду у 1932–33 роках. Такі цифри називають історики – члени Асоціації дослідників Голодомору. Вони опираються на аналіз архівних документів, статистичних даних та свідчень очевидців.

Сталінський режим влаштував штучний голод в Україні та на інших землях, де компактно проживали українці, щоб вирішити кілька стратегічних завдань. А саме: зламати опір селянство насильницькій колективізації; зібрати рекордну кількість продовольства та зерна й за рахунок вилучених коштів розпочати індустріалізацію; шляхом масового терору налякати усіх несимпатиків радянської влади та сталінізму й утвердити атмосферу тотального страху та покори.  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

XS
SM
MD
LG