Доступність посилання

ТОП новини

Партія регіонів взяла собі те, що хотіла – бютівець про комітети


Київ – У Верховній Раді вже майже повністю домовилися про розподіл парламентських комітетів. Про це заявляє спікер Володимир Рибак. Водночас, опозиція незадоволена отриманим, а політологи стверджують: впливати на рішення навіть в очолюваних опозиціонерами комітетах навряд чи вдасться.

Усі парламентські комітети, крім одного, вже розподілили між фракціями. Про це заявив голова Верховної Ради Володимир Рибак. За його словами, наразі враховані думки всіх партій.

«Всі – і Партія регіонів, і УДАР, і «Батьківщина», і «Свобода», і комуністи почули один одного, всі думки ми послухали, і наблизилися до вирішення. Адже надходять законопроекти від міністерств, відомств, а мені нікуди їх направляти», – сказав Володимир Рибак.

Говорити про парламентський контроль опозиції над владою не можна?

Опозиція не отримає бажаного – тобто комітетів, які б давали можливість контролювати владу, зазначив у коментарі Радіо Свобода заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Сас. І нагадав: у 2007 фракція Партії регіонів, перебуваючи в опозиції, дістала – за законодавством – комітети з контрольними функціями.

Партія регіонів взяла собі те, що вона хотіла, а всім іншим те, що, як кажуть, з носа впаде, вибачте
Сергій Сас
«Партія регіонів взяла собі те, що вона хотіла, а всім іншим те, що, як кажуть, з носа впаде, вибачте. Ще у минулому скликанні були забрані під юрисдикцію Партії регіонів Рахункова палата (серйозний інструмент парламентського контролю), уповноважений з прав людини…. Не отримає опозиція і такі комітети з контрольними функціями, як комітет з питань бюджету, з питань організованої злочинності і корупції, регламенту й інші. Тож, говорити про парламентський контроль з боку опозиції над владою навряд можна», – зазначив Сергій Сас.

Раніше бютівець Микола Томенко заявив, що провладні фракції мають «чорний список» політиків, які не повинні бути головами комітетів з контрольними функціями. За його словами, це стосується комітету з питань євроінтеграції, свободи слова та низки інших.

Великі комітети заберуть псевдоопозиція (комуністи) і регіонали

Опозиції дадуть лише малоперспективні і невпливові комітети, впевнений політолог Віктор Небоженко. І навіть в них більшість буде в провладних депутатів, каже він.

За 20 років аналізу українського парламенту такого ще не бачив – комуністи вдають з себе опозицію – таку ж, як «Свобода». Це буде великий скандал.
Віктор Небоженко
«Насправді, Рибак не зовсім щирий, як і вся більшість. Коли вони віддають 13 комітетів опозиції проти 15 більшості, вони в опозицію вписують не лише УДАР, «Свободу» та «Батьківщину», але й Компартію. Таким чином, частка реальної опозиції різко зменшується, а великі комітети заберуть собі псевдоопозиція – комуністи (третину з 13-ти опозиційних) і Партія регіонів. За 20 років аналізу українського парламенту такого ще не бачив – комуністи вдають з себе опозицію – таку ж, як «Свобода». Це буде великий скандал», – попередив Віктор Небоженко.

Остаточне рішення про персональний склад комітетів, предмети їх відання та керівництво парламент має ухвалити 25 грудня. Лише за тиждень роботи нової Ради зареєстрували вже майже 300 законопроектів.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG