Доступність посилання

ТОП новини

Питання про Магнітського вивело Путіна з рівноваги


Москва – Російський президент Володимир Путін у четвер у Москві спілкувався з журналістами. Прес-конференція тривала чотири з половиною години. 53 журналісти ставили Путіну запитання про заборону на усиновлення російських дітей громадянами США, про те що від України немає заяви на вступ у Митний союз, про проблеми зі здоров’ям, про прийдешній кінець світу і навіть про російський паспорт для Жерара Депардьє.

Після чотирирічної перерви Володимир Путін повернувся до практики великих прес-конференцій. У такому форматі це вже восьма подібна подія для нього, але вперше вона проходила не в Кремлі, а в Центрі міжнародної торгівлі на Краснопресненській набережній. Звичайно, найактуальнішим було питання про закон, що забороняє американським громадянам всиновлювати російських дітей і про «акт Магнітського», ухвалений нещодавно сенатом США.

Про це запитували відразу кілька журналістів, але тільки питання московського кореспондента Los Angeles Times Сергія Лойка, який порівняв сьогоднішню ситуацію в Росії з 37 роком, вивів Путіна з себе.Відповідаючи на запитання про загибель Сергія Магнітського, російського юриста, який працював для західного інвестиційного фонду Hermitage Capital, Путін вдався до звичайної риторики із серії «на себе подивіться».

«Ви що, думаєте, в американських в’язницях люди не вмирають? Повно! І чого? І ми зараз будемо все це розкручувати. А ви знаєте, скільки людей американські правоохоронні органи по всьому світу збирають, порушуючи юрисдикцію цих країн?» – зауважив російський президент.

Потім Путін озвучив офіційну версію загибелі Магнітського і перейшов до російських сиріт, яких можуть уже найближчим часом заборонити всиновлювати американцям. Путін фактично підтримав «антимагнітський закон».

«Треба подивитися текст цього закону, але в цілому настрій депутатів мені зрозумілий», – казав він.

Путін не сказав нічого нового – журналіст

Журналіст Сергій Лойко, який поставив найгостріше питання на цій прес-конференції, в інтерв’ю Радіо Свобода сказав, що відповіддю він не задоволений. Більш того, на його думку, Путін останнім часом не сказав нічого нового.
Це була прес-конференція запитань, а не відповідей
Сергій Лойко

«Це була прес-конференція запитань, а не відповідей, і мене взагалі здивувало, чесно кажучи, що упродовж чотирьох днів Путін так багато з різних приводів виступав, я не зрозумів, у чому тут суть, тому що він не сказав нічого нового. Мені пригадується старий короткий анекдот: «Чого приходив? Може, щось сказати хотів?» – зауважив Сергій Лойко.

Путін запевнив, що кінець світу буде значно пізніше

Володимир Путін любить царські жести. Цього разу широта його натури була адресована французькому актору Жерару Депардьє, який останнім часом багато говорить, що бажає змінити країну проживання.

«Якщо Жерар дійсно хоче мати посвідку на проживання в Росії або російський паспорт, то будемо вважати, що це питання вирішене і вирішене позитивно», – зазначив Путін.

У деяких питаннях, таких як, скажімо, «кінець світу», російський президент проявив обізнаність і всіх заспокоїв.
Я знаю, коли настане кінець світу – через 4,5 мільярди років
Володимир Путін

«По-перше, я знаю, коли настане кінець світу – через 4,5 мільярди років. Але до цього відбудуться ще інші події з сонцем. Воно перетворитися на білого малого карлика», – сказав президент Росії.

Однак набагато серйознішим для більшості журналістів видається запитання, чи підпише російський президент найближчим часом «антимагнітський закон».

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG