Ситуація з Андрієм і Олександром Табаловими поза межами закону, вони депутатами не є, переконує ударівець Валерій Карпунцов. Адже, якщо вони не склали присягу разом з усіма депутатами на першому засіданні нової Ради, то мали б зробити це іншого дня, так само публічно і в залі.
Зараз кажуть, що вони були на балконі, а цього ніхто не бачив. Одні кажуть, що були десь на балконі, інші скажуть, що вони були в палаці «Україна», інші – що на Володимирському ринку Києва. Це слово на словоВалерій Карпунцов
Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов сказав, що Табалови запевнили його в своїй присутності на засіданні. І «ніяких юридичних підстав, щоб пред’явити їх народним депутатам, не існує».
Повноправні депутати?
У законі про регламент не прописано – де ж конкретно мають перебувати депутати під час зачитування присяги (чи у верхній, чи у нижній частині зали), наголосив у коментарі Радіо Свобода представник Партії регіонів Володимир Олійник. І якщо Табалови були на балконі, вони є повноправними депутатами, стверджує він.
З іншого боку, якщо в опозиції є реальні докази відсутності Табалових у залі, то хай все ж ідуть з ними до суду, а не створюють зайвої тяганини – з тимчасовою слідчою комісією, каже регіонал.
Опозиція повинна надати докази, що їх не було в залі – і на балконі, і в нижній частині. Це можуть бути і свідки, і відеоВолодимир Олійник
Батько й син Табалови балотувалися за списком та в мажоритарному окрузі, представляючи Об’єднану опозицію «Батьківщина». Але перед початком роботи нового скликання Верховної Ради відмовилися входити до складу опозиційної фракції.
Де ж були Табалови під час зачитування присяги?
Звинувачуючи Табалових у «тушкуванні», в перший день роботи нового парламенту опозиціонери силою виштовхали їх із зали засідання. Кореспондент Радіо Свобода зафіксував цей інцидент на камеру о 10.00, а засідання, на якому зачитали присягу народного депутата, почалося за кілька хвилин.
Свободівці обіцяли щодня не пускати Табалових до Ради. Однак 25 грудня депутати визначилися з належністю до комітетів. Батько й син увійшли до найбільш впливових – з питань бюджету й податкової та митної політики.
Крім того, 25 грудня публічно склали присягу два депутати (Євген Мармазов від КПУ і Василь Поляков від Партії регіонів), які не зробили цього разом з усіма на пленарному засіданні 12 грудня.