Доступність посилання

ТОП новини

США готують армійську бригаду для Африки


Нью-Йорк – Сполучені Штати готуються у новому році відрядити до країн Африки бригаду вояків. Її чисельність становитиме близько чотирьох тисяч осіб. Мета – допомогти арміям африканських країн у боротьбі із загрозою тероризму.

Міністерство оборони Сполучених Штатів стверджує, що жоден відряджений до Африки військовослужбовець не братиме участі у бойових діях. Завдання бригади – навчати й тренувати збройні сили країн, де орудують терористи.

Полковник Джефф Бродвотер, командир бригади, підкреслює складність завдання, але каже, що справа полегшується тим, що серед його вояків є чимало таких, хто володіє мовою суахілі, найпоширенішою у Східній Африці.

Серед його людей, розповідає, є вихідці з Африки, які або з батьками прибули сюди, або навчалися у наших школах тут, а потім записалися до армії.

Вояки бригади братимуть участь у воєнних меневрах і допомагатимуть підготовці снайперів, медиків, водіїв транспортерів тощо.

Для протистояння загрозі тероризму в Африці адміністрація президента Барака Обами воліє покладатися на африканські збройні сили з тим, щоб допомагати їм спорядженням і тренувальною підготовкою.

Тероризм як світовий феномен

Терористична мережа «Аль-Каїда» та її відгалуження оперують у таких країнах, як Нігерія, Малі, Лівія, Сомалі. Особливо активні терористи на території Малі, зауважує Ричард Дауні, співробітник вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних студій.

Надзвичайно активний у поширенні тероризму в Африці місцевий осередок Аль-Каїди у Малі. Нині терористи контролюють дві третини території тієї країни
Ричард Дауні
«Надзвичайно активний у поширенні тероризму в Африці місцевий осередок «Аль-Каїди» у Малі, – каже Дауні. – Нині терористи контролюють дві третини території тієї країни».

Але, на думку цього експерта, спорядження і військового вишколу замало. Причини заворушень та спалахів екстремізму він вбачає у злиденному існуванні, у браку охорони здоров’я, у низькому рівні народної освіти і в хижацькій практиці урядів.

Дауні вважає, що тероризм є лише симптомом проблем, і тут потрібна ширша допомога.

Зі свого боку, генерал Картер Хем, командувач американського контингенту в Африці, попереджає. «Понад усе інше мене турбує – зв’язок між терористичними осередками, що становить найбільшу загрозу регіональній стабільності по всій Африці, що може перекинутися на Європу й Сполучені Штати теж», – зауважує генерал.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG