Доступність посилання

ТОП новини

Оновлений Конгрес США: більшає жінок і представників меншин


У Вашингтоні розпочинає роботу новий, 113-й Конгрес. Він віддзеркалює етнічні, демографічні та соціальні зміни в американському суспільстві за останні роки. Від законів, що їх ухвалить новий Конгрес, багато в чому залежатиме подальший курс Сполучених Штатів.

Новообрані члени Конгресу зібралися на сходах Капітолію для першої групової фотографії. Серед них – 80 нових депутатів Палати представників.

Репортер запитав Талсі Габбард, депутата від Гавайських островів, чи мають рацію ті, хто вважає, що конгресменів привозять до столиці лімузинами і вони ходять по червоному килиму.

Мій потяг запізнився на півтори години і я вийшла з вокзалу і побачила чергу, десь понад сто людей, що чекали на таксі
Талсі Габбард
«Авжеж, – каже міс Габбард, – мій потяг запізнився на півтори години і я вийшла з вокзалу і побачила чергу, десь понад сто людей, що чекали на таксі». Тож вона йшла пішки два з половиною кілометри до готелю і тягнула валізу на коліщатках.

Талсі Габбард – перша за всю історію індуска у Конгресі. У новому Конгресі – майже 100 жінок, зокрема й обрана від штату Ілінойс Теммі Дакворт. Вона – ветеран Іракської війни, була пілотом гелікоптера, втратила ноги від ракетного вибуху.

Різноманітний Конгрес

У Конгресі віднині – 33 латиноамериканці. Один із них – Рауль Руїз, конгресмен від Каліфорнії, син мексиканського мігранта. Там, де він мешкав, у містечку Кочелла, населеному переважно мексиканцями, Руїз ходив по домівках, збираючи пожертви на вищу освіту

Я став першим латиноамериканцем, який отримав три дипломи у Гарварді
Рауль Руїз
«Я обіцяв повернутися лікарем і мені допомогли, – каже Рауль Руїз. – Я закінчив Каліфорнійський університет і медичну школу Гарвардського університету. Я став першим латиноамериканцем, який отримав три дипломи у Гарварді».

До Сенату приїхав зі штату Північна Кароліна Тім Скотт – єдиний афроамериканець у новому складі верхньої палати Конгресу.

Коли ти ростеш у домі з самотньою матір’ю, коли твоя мама працює 16 годин на добу, і коли ти дивишся у своє майбутнє, яке не обіцяє бути рожевим, ти стаєш сильнішим
Тім Скотт
Тім Скотт – республіканець, людина консервативних переконань. «Коли ти ростеш у домі з самотньою матір’ю, коли твоя мама працює 16 годин на добу, і коли ти дивишся у своє майбутнє, яке не обіцяє бути рожевим, ти стаєш сильнішим, бо усвідомлюєш, що головне – не ти сам, а твоя віра, твоя родина, твоя матір. І Бог», – сказав він.

Зі штату Массачусетс прилетів до Вашингтона Джо Кеннеді-третій – продовжувач родинної традиції служіння. Його батько й дід були конгнресменами, а прадід був президентом. Як і всі Кеннеді, Джо – демократ. Він, білий, буде у меншості з-поміж демократів Палати представників у Конгресі 113-го скликання.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG