Доступність посилання

ТОП новини

Карзай каже, що зацікавлений в американській присутності в Афганістані


Президент Афганістану Хамід Карзай
Президент Афганістану Хамід Карзай
Нью-Йорк – До Сполучених Штатів прибув з тижневим візитом президент Афганістану Хамід Карзай. У програмі його перебування у Вашингтоні переговори з президентом Бараком Обамою, зустрічі й наради з державним секретарем Гілларі Клінтон, міністром оборони Леоном Панеттою, з лідерами Конгресу. Йдеться насамперед про майбутню присутність Америки в Афганістані після того, як наприкінці 2014 року звідти буде виведено війська Сполучених Штатів і НАТО.

Барак Обама і Хамід Карзай зустрічалися багато разів і далеко не завжди в усьому погоджувалися, але нинішня зустріч, на думку оглядачів, винятково важлива.

Ендрю Вайлдер, директор Афгано-пакистанської програми Американського інституту проблем миру, характеризує візит Карзая як вельми значущу подію.

Цього разу маємо процес переговорів про низку дуже важливіих угод і поки що домовленості не досягнуто, передусім щодо двосторонньої угоди про безпеку
Ендрю Вайлдер
«Були часи, коли два президенти зустрічалися з метою підписання угоди, – каже Ендрю Вайлдер, – але цього разу маємо процес переговорів про низку дуже важливіих угод і поки що домовленості не досягнуто, передусім щодо двосторонньої угоди про безпеку».

Якщо домовляться, то наприкінці 2014 року в Афганістані може залишитися контингент американських військ чисельністю від 9 до 15 тисяч. Мета – здійснювати операції проти терористів і тренувати нову афганську армію.

Карзай каже, що зацікавлений в американській присутності, але водночас він критично оцінює дії американських військ в Афганістані.

Вайлдер, який щойно повернувся з Кабула, каже, що афганці назагал вважають, що присутність американських військ сприяє політичній стабільності країни.

«Америка втомилася від війни в Афганістані»

Президент Обама, одначе, усвідомлює, що американці втомилися від війни в Афганістані, яка триває вже понад 11 років, та й фінансовий тягар дається взнаки, стверджує Том Лінч, науковий співробітник Національного оборонного інституту.

Він каже, що під час зустрічей з Карзаєм лідери у Вашингтоні хочуть почути від афганського президента обіцянку, «... що Карзай зобов’яжеться далі поліпшувати врядування країною, що він обіцятиме прямувати курсом сприяння правам людини, поліпшувати стан народної освіти і підвищувати рівень життя населення».

Вашингтон також наполягає на тому, щоб Карзай стояв осторонь президентських виборів наступного року, оскільки існують побоювання, що Карзай, всупереч афганській конституції, спробує залишитися на посаді президента.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG