Доступність посилання

ТОП новини

Перший день переговорів МАГАТЕ й Ірану пройшов без оголошених результатів


Міжнародне агентство атомної енергії та Іран провели в середу в Тегерані перший день чергового кола переговорів щодо суперечливої іранської ядерної програми. В Ірані агентство ISNA повідомило, що переговори продовжаться в четвер, без ніяких дальших подробиць. У МАГАТЕ ніяких коментарів наразі не давали.

Також у середу іранські засоби інформації повідомили, що Іран і шість держав світу, які ведуть окремі переговори щодо цієї ж іранської програми, узгодили дати чергового кола цих переговорів – 28–29 січня. При цьому, за повідомленнями, домовленості про місце цієї зустрічі ще не досягли.

На переговорах МАГАТЕ прагне від Ірану дозволу її інспекторам відвідати військовий комплекс Парчин, де, як підозрюють, раніше вели розробку іранської ядерної зброї; Тегеран відмовляється, заявляючи, що цей комплекс не має стосунку до ядерної програми. Крім того, МАГАТЕ прагне домовленості про так званий «структурований підхід», за яким Іран мав би дати відповіді на запитання щодо можливого військового виміру своєї ядерної програми. Тегеран натомість домагається можливості познайомитися з документами західних розвідок, на підставі яких виникли підозри про його можливий намір таємно створити ядерну зброю.

Переговори Ірану з МАГАТЕ тривають без успіху вже давно. Так само безрезультатні наразі й аналогічні переговори, які ведуть із Іраном шість провідних держав світу – п’ять постійних членів Ради безпеки ООН (Велика Британія, Китай, Росія, США і Франція) та Німеччина.

У світі побоюються, що Іран під прикриттям заяв про мирну ядерну програму може таємно розробляти власну ядерну зброю. Іран заперечує такі звинувачення, але доказів суто мирного характеру своєї ядерної програми, яких вимагає світова спільнота, не надає.
XS
SM
MD
LG