Польська Rzeczpospolita опублікувала розмову з київським експертом, політологом Володимиром Фесенком, який вважає, що владі Президента Віктора Януковича складно буде довести причетність Юлії Тимошенко до замовлення вбивства Євгена Щербаня, бо «не має серед живих ключових свідків у справі та організаторів убивства». А другорядні аргументи Генпрокуратури проти Тимошенко, як сказав Фесенко газеті з Варшави, будуть легко спростовані її захистом. Головна мета, як вважає Фесенко, нового тяжкого звинувачення проти Юлії Тимошенко полягає у намаганні влади Януковича «дискредитувати лідера опозиції як в Україні, так і на Заході». Але, на думку київського політолога, владі не вдасться поставити крапку в політичній кар’єрі свого головного суперника. Експерт також вважає, що й у Європі розуміють, як новий поворот у справі Тимошенко можуть використати супротивники євроінтеграції України. Як зауважив Фесенко у цьому інтерв’ю Rzezcpospolita, питання стоїть так: чи вийде Юлія Тимошенко на волю перед виборами 2015 року? І тут буде політична гра, але влада у ній нічого не виграє, лише втрачає, підсумовує Володимир Фесенко.
Агентство Reuters у зв’язку з новим обвинуваченням Генпрокуратури проти Тимошенко зауважило: «Вбивство Щербаня стало черговим у низці інших вбивств у Донецьку, включно з вибухом на донецькому стадіоні, коли якісь сили ліквідували власника футбольного клубу «Шахтар» та призвели до перебудови політичних і ділових угод у ключових тут металургійній та вугільній галузях. Тоді й Тимошенко, і Янукович були великими гравцями у бурхливому регіоні, який кипів інтригами і де статки були отримані та втрачені у темних взаєминах перерозподілу та продажу державних активів за участі бандитів-рекетирів, за допомогою шантажу і злодійства».
Західні експерти, на кшталт лондонського аналітика з питань України Тімоті Аша, вважають, що новим обвинуваченням на адресу Тимошенко «влада в Києві кинула новий виклик Заходові», і це, як сказав Аш Financial Times, «без відповіді не залишиться». Цей експерт також каже, що «західні дипломати стверджували, що є ризик, що такі дії можуть викликати санкції Заходу проти конкретних осіб із влади Президента Януковича».
Колишній Президент України Віктор Ющенко виступив зі статтею у брюссельському виданні Neurope, де попереджає, що нині «Україна стоїть на роздоріжжі між ЄС та ковадлом», маючи на увазі намагання певних сил розіграти включення Києва в небезпечну інтеграційну гру з Росією. На думку Ющенка, зрив угоди між ЄС та Україною несе, насамперед, втрати для ЄС і українського народу і є загрозою ліквідації демократичних завоювань в Україні. Якщо ЄС буде не в змозі зняти перешкоди на шляху зближення з Україною, попереджає Ющенко, то ЄС зіграє на користь тих, хто не поділяє демократичних ідеалів та принципів європейської спільноти.