Доступність посилання

ТОП новини

США: Обама вимагає контролю над продажем вогнепальної зброї


Нью-Йорк – Президент Барак Обама започаткував широку кампанію у Сполучених Штатах за суворіший контроль над продажем вогнепальної зброї. До цього його спонукали численні випадки стрілянини у громадських місцях, внаслідок чого гинуть невинні люди. А найбільшим був інцидент в одній зі шкіл у штаті Коннектикут у грудні минулого року. Тоді божевільний молодик убив десятки дітей.

Президент Барак Обама закликав Конгрес запровадити універсальну перевірку біографії кожного потенційного покупця вогнепальної зброї – чи то у спеціалізованих крамницях, за каталогами фірм, чи то на ярмарках зброї. Мета перевірки – встановити, чи не було у біографії покупця ув’язнення за кримінальні злочини і чи людина психічно здорова. Перевірка вже діє, але не в усіх штатах, і далеко не всюди ретельна. На півдні країни вогнепальну зброю можна взагалі придбати без особливих проблем.

«Скоротити кількість злочинів із застосуванням зброї можна, якщо американський народ вирішить, що це важливо», – сказав президент, виступаючи у Міннеаполісі у приміщенні міського Центру спеціальних операцій поліцейського департаменту.

У залі було повно шерифів. Правоохоронці, як правило, вітають посилення перевірки. Обама вважає, що законопроект про контроль підтримає й громадськість, тож відповідна ініціатива може набрати достатню кількість голосів у Конгресі.

«Більшість власників зброї, переважна більшість власників, уважає, що це добра ідея, – заявив Барак Обама. – Отож якщо там у Вашингтоні збройне лобі проти, стверджуючи, що вони виступають від імені власників зброї, тоді треба звертатися безпосередньо до народу. Ми не можемо дозволити супротивникам контролю ставати перешкодою для здорового глузду».

Обама проти Калашникова

Обама також пропонує заборонити продаж автоматів типу Калашникова і магазинів, які вміщують понад десять набоїв. Президент визнав, що домогтися такої заборони буде важко. Але він додав, що ця проблема «заслуговує того, щоб поставити її на голосування у Конгресі, бо для зброї війни не мусить бути місця на наших вулицях».

«Політично проблема досить складна, – визнав Ден Файфер, директор зв’язків із громадськістю Білого дому. – Ми мали зволікання впродовж десяти років. Тож ми звернемося до однопартійців-демократів у Конгресі… з метою шукати підтримки з боку народу, роз’яснюючи, чому це важливо».

Однак не лише республіканці у Конгресі проти заборони автоматів, а й чимало демократів. Сенатор Геррі Рід, лідер демократів у Сенаті, заявив, що пропозиції Обами буде поставлено на голосування, але водночас сенатор підкреслив, що він особисто не підтримає заборони автоматів.

За статистикою, на 315 мільйонів населення Сполучених Штатів припадає 300 мільйонів одиниць вогнепальної зброї.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG