Доступність посилання

ТОП новини

Головна зброя Кремля і його гаманець – «Газпром» – втрачає свої надприбутки (огляд преси)


Опозиція продовжує блокувати парламент. Аргументи цілком зрозумілі й здебільшого сприймаються громадськістю. Адже парламентська більшість постійно порушує норму Основного Закону – її депутати не голосують індивідуально, а отже, можна ставити під сумнів ухвалені ними рішення. Однак, як переконує газета «День», порушниками законодавства на сьогодні є не тільки «піаністи» з парламентської більшості, а й ті, хто блокує парламент. Бо через останні зміни в законодавстві блокування трибуни тепер є порушенням закону, яке веде до перешкоджання діяльності народного депутата. А за це вже, згідно з Кримінальним кодексом, передбачається кримінальна відповідальність. Газетярі вважають, що опозиція припустилася великої й серйозної помилки, бо не врахувала всіх нюансів перед операцією «блокада». Якщо вони все-таки вже пішли на цей крок, то могли хоча б дати розпочати роботу сесії, а потім блокувати трибуну й вимагати персонального голосування. Тоді в опозиції було б більше аргументів. А так влада на сьогодні перебуває в дуже виграшній ситуації. Тепер вона може звинуватити в усіх гріхах опозицію, притягнути до кримінальної відповідальності депутатів-блокувальників (для позбавлення їхньої недоторканності в більшості вистачить голосів), використати нелегітимний парламент у власних цілях – аж до введення прямого президентського правління тощо, зазначає видання.

Головна зброя Кремля і його гаманець – «Газпром» – втрачає свої надприбутки. Як стверджує тижневик «Коментарі», жити на всю губу російському гігантові заважають Америка, з її сланцевою революцією, і Європа, яка споживає все менше блакитного палива. Йдеться не про тимчасову кризу, а про початок кінця російського газового монополіста. Експерти видання вважають, що запекла суперечка між Києвом і Москвою у зв'язку з солідним рахунком на 7 мільярдів американських доларів, крім політичного тиску, може виявитися спробою компенсувати фінансові втрати російського концерну. Також серйозною фінансовою проблемою для «Газпрому» є корупція. Докладніше про це йдеться в матеріалі «Колос на газових ногах, або «Кінець епохи «Газпрому».

Росія продовжує затискати український бізнес, сподіваючись, що олігархи підтримають вступ до Митного союзу. Як стверджує тижневик «Кореспондент», за чотири роки обсяг санкціонованих постачань труб «Інтерпайпу» до Росії знизився майже вдвічі. Докладніше про це йдеться в статті «Пінчука і Тігіпка в Росії стає менше».

Вищий адміністративний суд позбавив депутатських повноважень позафракційних Павла Балогу та Олександра Домбровського, які є наближеними до депутатів Віктора Балоги та Петра Порошенка. Ці політики намагалися грати у свою гру, і влада хоче запобігти цьому. Вона дає зрозуміти всім депутатам, що придушуватиме вольність у зародку. Таке рішення, як стверджує «Газета по-українськи», – продуманий крок влади. Вона відкрито й зухвало демонструє готовність іти напролом без жодних зволікань. Усі депутати мають це засвоїти. У цьому є правова небезпека і прецедент, наголошують експерти.

У глянцевому додатку до газети «День» ідеться про оперу. Розповідається історія народження опери: від першого заняття з концертмейстером до виходу артиста на біс. Пропонується екскурсія за лаштунки семи оперних театрів України. Наводиться «топ-10» найбільш оперних країн світу та особисті історії про Оперу відомих людей… Інтрига номера – чому в перелік оперних країн не входить Україна, хоча на всіх провідних сценах світу співають українські артисти?
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG