Доступність посилання

ТОП новини
22 січня 2021, Київ 15:18

Мільйонерами стають науковці, що переймаються здоров’ям людей


Минули ті часи, коли наукою люди займалися заради задоволення дослідницької цікавості, не розраховуючи на матеріальні блага. Завдяки новим призам, започаткованим керівниками найуспішніших інтернет-компаній, відразу 11 науковців стали цього року мультимільйонерами. Кожен із них отримає нагороду в розмірі 3 мільйонів американських доларів за прорив, здійснений у науках, пов’язаних зі здоров’ям людини і продовженні тривалості її життя.

Одинадцять науковців, із яких дев’ять живуть в Америці, а інші два – в Японії та Нідерландах, завдяки новій премії матимуть достатньо грошей для того, щоб продовжувати свої дослідження генетики людини та стовбурних клітин і засобів боротьби з раком.

Нагороду зі складною назвою Breakthrough Prize for Life Sciences, що в півтора раза перевищує найпрестижнішу Нобелівську премію, заснували новітні мільярдери з інтернет-компаній, виходець з Росії Сергій Брін, співзасновник компанії Google, ще один американець Марк Цукерберґ, засновник соціальної мережі Facebook, та російський підприємець Юрій Мільнер.

Сергій Брін заявив, що статус науковця у суспільстві повинен бути вищий, ніж спортивних зірок, бо вони дають людству шанс мати довше і здоровіше життя. Його дружина, біолог та засновник біотехнологічної компанії 23andMe Енн Войджицкі заявила, що Фундація, яка опікуватиметься присудженням премії, сподівається на прорив у лікуванні таких серйозних хвороб, як хвороба Паркінсона, на яку, зокрема, страждають представники родини її чоловіка, Сергія Бріна.

«Бажання подолати хворобу Паркінсона є і особистим, тому що цю хворобу має моя свекруха і є великий ризик, що нею може захворіти і мій чоловік. Але, гадаю, кожен має щось в родині. І кожен хоче прожити довше і здоровіше життя», – пояснила Енн Войджицкі.

Потрібно підняти престиж науки – засновники премії

Фундація, яка опікуватиметься присудженням премії, представляє себе як некомерційну корпорацію, «покликану допомагати у здійсненні проривів у дослідженнях, винагородженні науковців та піднятті престижу наукової кар’єри».

«Гадаю, наше суспільство потребує більше героїв із числа науковців та дослідників, а також інженерів», – так пояснив своє бажання інвестувати в науку і науковців, шляхом винагородження їхніх проривів у науці, засновник Facebook Марк Цукерберґ.

У майбутньому нові призи присуджуватимуться за «минулі досягнення у науках про життя, щоб надати лауреатам більше свободи і можливостей для їхніх досягнень у майбутньому», мовиться у заяві Фундації.

Щороку вона планує присудження п’яти призів у розмірі 3 мільйонів доларів.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

Дивитись коментарі (3)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG