Доступність посилання

ТОП новини

Мільйонерами стають науковці, що переймаються здоров’ям людей


Минули ті часи, коли наукою люди займалися заради задоволення дослідницької цікавості, не розраховуючи на матеріальні блага. Завдяки новим призам, започаткованим керівниками найуспішніших інтернет-компаній, відразу 11 науковців стали цього року мультимільйонерами. Кожен із них отримає нагороду в розмірі 3 мільйонів американських доларів за прорив, здійснений у науках, пов’язаних зі здоров’ям людини і продовженні тривалості її життя.

Одинадцять науковців, із яких дев’ять живуть в Америці, а інші два – в Японії та Нідерландах, завдяки новій премії матимуть достатньо грошей для того, щоб продовжувати свої дослідження генетики людини та стовбурних клітин і засобів боротьби з раком.

Нагороду зі складною назвою Breakthrough Prize for Life Sciences, що в півтора раза перевищує найпрестижнішу Нобелівську премію, заснували новітні мільярдери з інтернет-компаній, виходець з Росії Сергій Брін, співзасновник компанії Google, ще один американець Марк Цукерберґ, засновник соціальної мережі Facebook, та російський підприємець Юрій Мільнер.

Сергій Брін заявив, що статус науковця у суспільстві повинен бути вищий, ніж спортивних зірок, бо вони дають людству шанс мати довше і здоровіше життя. Його дружина, біолог та засновник біотехнологічної компанії 23andMe Енн Войджицкі заявила, що Фундація, яка опікуватиметься присудженням премії, сподівається на прорив у лікуванні таких серйозних хвороб, як хвороба Паркінсона, на яку, зокрема, страждають представники родини її чоловіка, Сергія Бріна.

«Бажання подолати хворобу Паркінсона є і особистим, тому що цю хворобу має моя свекруха і є великий ризик, що нею може захворіти і мій чоловік. Але, гадаю, кожен має щось в родині. І кожен хоче прожити довше і здоровіше життя», – пояснила Енн Войджицкі.

Потрібно підняти престиж науки – засновники премії

Фундація, яка опікуватиметься присудженням премії, представляє себе як некомерційну корпорацію, «покликану допомагати у здійсненні проривів у дослідженнях, винагородженні науковців та піднятті престижу наукової кар’єри».

«Гадаю, наше суспільство потребує більше героїв із числа науковців та дослідників, а також інженерів», – так пояснив своє бажання інвестувати в науку і науковців, шляхом винагородження їхніх проривів у науці, засновник Facebook Марк Цукерберґ.

У майбутньому нові призи присуджуватимуться за «минулі досягнення у науках про життя, щоб надати лауреатам більше свободи і можливостей для їхніх досягнень у майбутньому», мовиться у заяві Фундації.

Щороку вона планує присудження п’яти призів у розмірі 3 мільйонів доларів.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG