Доступність посилання

ТОП новини

Росія повторила вимоги і до зміненої системи ПРО США


Північна Корея заявляє, що має потужні балістичні ракети великої далекосяжності, якими вона готова вдарити по США
Північна Корея заявляє, що має потужні балістичні ракети великої далекосяжності, якими вона готова вдарити по США
Росія повторила в понеділок свої вимоги до Сполучених Штатів Америки дати юридичні гарантії, що створювана Вашингтоном система протиракетної оборони і за зміненими її планами не буде спрямована на захист від наступального ядерного потенціалу Москви.

Як мовиться в заяві Міністерства закордонних справ Росії, змінені плани, за якими замість протиракет у Європі мають розгорнути протиракети в тихоокеанських регіонах США, все одно викликають занепокоєння.

Наприкінці минулого тижня у США оголосили про певні зміни планів створення спільно з союзом НАТО системи протиракетної оборони в Європі. Як заявив міністр оборони США Чак Гейґл, за умов нинішнього посилення ракетної програми Північної Кореї і бюджетних обмежень вирішено наразі відмовитися від останньої, четвертої фази створення системи ПРО в Європі, а саме встановлення найсучасніших ракет-перехоплювачів у Польщі, яке попередньо планувалося десь на наступне десятиліття. Натомість США вирішили встановити нові ракети-перехоплювачі на Алясці, а в Японії новий радар попередження, щоб надійніше захиститися від усе реальнішої північнокорейської ракетної загрози.

Росія протестувала і проти всіх дотеперішніх планів створення цієї системи, особливо ж проти нині скасованої четвертої фази, заявляючи, що вона становить загрозу її національній безпеці. У США і НАТО заявляють, що система спрямована проти потенційної ракетно-ядерної загрози з боку таких країн, як Іран чи Північна Корея, і звертають увагу, що вона просто не здатна протистояти російській ядерній потузі за своїми технічними характеристиками.
XS
SM
MD
LG