Доступність посилання

19 Листопад 2017, Київ 17:20

США попереджають Північну Корею літаками-«невидимками»


Прага – США послали до Південної Кореї для військової підтримки новітні літаки-винищувачі F-22 із технологією «стелс» («невидимки»). Ці бойові машини братимуть участь у військових навчаннях збройних сил Сеула на тлі надто напружених відносин із Північною Кореєю. Пхеньян вдається до прямих військових погроз на адресу Південної Кореї.

Раніше минулого тижня США вже послали до Південної Кореї два літаки-«стелс» («невидимки») В-2. У Пхеньяні засудили ці кроки США, як провокаційні.

Цього понеділка президент Південної Кореї Пак Кин Х’є зустрілася з міністром оборони своєї країни та представниками військових збройних сил. Пізніше вона заявила, що сприймає погрози з боку Північної Кореї «дуже серйозно».

«У разі будь-якої провокації проти Південної Кореї та її народу відразу мусить бути ж конкретна відповідь без жодних політичних попереджень», – зазначила Пак Кин Х’є.

Літаки F/A-22A Raptor у повітрі
Літаки F/A-22A Raptor у повітрі
Лідер Північної Кореї продовжує потрясати ядерною зброєю

Тим часом північнокорейський лідер Кім Чен Ин заявив у неділю про «нову стратегічну лінію для держави». Глава Пхеньяна був присутній на зустрічі з Центральним комітетом Трудової партії Кореї, єдиної правлячої сили країни. Такий пленум зібрався вперше після 1993 року.

Кім заявив, що ядерна зброя Північної Кореї – не товар для торгу, і вистопив за розвиток ядерних сил країни одночасно з розбудовою економіки всупереч міжнародним санкціям.

Ситуація на Корейському півострові загострилася після того, як ООН та США запровадили нові санкції проти Пхеньяна у відповідь на третє ядерне випробовування у Північній Кореї в лютому цього року.

У суботу 30 березня Пхеньян оголосив про воєнний стан у відносинах між двома корейськими державами. Хоча на Корейському півострові ще з часів завершення корейської війни у 1953 році так і не був укладений мирний договір, діє лише перемир’я.

Минулого тижня засоби масової інформації Північної Кореї оголосили, що ракетні війська далекого радіусу дії планували удари по американських військових силах в Гуамі, на Гавайях і навіть на самій сухопутній території США. Хоча Вашингтон запевнив, що він має всі можливості для захисту США та Південної Кореї від можливих загроз з боку Північної Кореї.

Тим часом Кесонська промислова зона, яка перебуває на території Північної Кореї у спільному управлінні двох держав, продовжує функціонувати. Південнокорейські робітники зацікавлені в стабільності на кордонах двох країн та в подальшому функціонуванні зони.

«Я трохи хвилююся. Чому б ні? Я трохи нервую. Але що я можу зробити? Мені необхідно туди йти, щоб працювати, – каже 52-річний робітник Кім. – Я не знаю, що вони (північні корейці) думають про ситуацію, але як же вони можуть отак легко закрити зону? Вони мають заробляти гроші; ця промислова зона – це їхня доларова скарбниця».
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG