Доступність посилання

ТОП новини

«Міліція готова нас захищати» – організатори «Маршу рівності»


Київ – Марш за права сексуальних меншин відбудеться у Києві у суботу попри судову заборону, заявляють в оргкомітеті КиївПрайду-2013 і не розголошують час та місце проведення акції. Водночас організатори висловлюють сподівання, що правоохоронці вбережуть учасників маршу від можливих провокацій. Натомість в міліції повідомляють, що затримуватимуть учасників акції, якщо вона таки розпочнеться. Виконання судової заборони на проведення цього заходу також обіцяють «проконтролювати» депутати від «Свободи».

«Марш рівності» має поставити на порядок денний питання громадської нерівноправності представників ЛГБТ-спільноти в Україні, виступити проти відверто дискримінаційних законопроектів, внесених радикально налаштованими парламентарями, захистити свободу слова та свободу мирних зібрань для всіх громадян незалежно від сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, заявляють в оргкомітеті заходу.

У прайд-марші братимуть участь українські правозахисники, депутати Європейського парламенту, представники офіційних делегацій із Німеччини, Швеції та Норвегії, розповіла Радіо Свобода координатор роботи з пресою оргкомітету КиївПрайду-2013 Олена Семенова.

Організатори «Маршу рівності» побоюються провокацій

Ми бачимо, що міліція готова нас захищати, але ми дуже побоюємося провокацій з боку екстремістських груп
Олена Семенова
«Ми у дуже хорошому контакті з органами правопорядку України. Ми бачимо, що вони нам допомагають, що вони за нас. Вони зацікавлені не допустити якихось правопорушень у межах міста. Ми бачимо, що міліція готова нас захищати, але ми дуже побоюємося провокацій з боку екстремістських груп», – скаже Семенова.

Через ці побоювання організатори заходу вирішили проводити його у закритому форматі і на цей момент про місце та час його проведення не повідомляють навіть акредитованим журналістам.

Міліція затримуватиме учасників «Маршу рівності»

Утім, в міліції кажуть, що затримуватимуть учасників забороненої судом ходи. Крім того, таємниця щодо місця та часу проведення акції може ускладнити організацію належної охорони громадського порядку, сказав Радіо Свобода начальник прес-служби Головного управління МВС у Києві Ігор Михалко.

Міліція буде діяти відповідно до чинного законодавства
Ігор Михалко
«Як він має бути, якщо він заборонений судом? Рішення суду обов’язкове до виконання усіма громадянами України. Міліція буде діяти відповідно до чинного законодавства і в межах своїх повноважень. Вони будуть доставлятися до райуправління, будуть складатися адмінпротоколи, а рішення ухвалюватиме суд», – повідомляє Михалко.

Голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов назвав правозахисну акцію «знущанням над киянами» і додав: «Це несерйозно. Ми цього не допустимо», – наголошує Попов.

«Свобода» проконтролює виконання заборони гей-прайду

У Верховній Раді теж вітають судову заборону на проведення гей-прайду. Про це заявляють представники фракції «Свобода». Вони обіцяють простежити за виконанням цього рішення суду. Як саме це робитимуть свободівці Радіо Свобода розповів депутат від цієї політичної сили Ігор Мірошниченко.

Беремо дружин, беремо дітей і виходимо на вулиці святкувати День Києва і демонструвати абсолютне здорове українське суспільство
Ігор Мірошниченко
«Беремо дружин, беремо дітей і виходимо на вулиці святкувати День Києва і демонструвати абсолютне здорове, цивілізоване українське суспільство, у якому сімейні традиційні цінності не пустий звук, у якому ходити за руку чоловіку, дружині і дітям не соромно. В України надзвичайно сильний імунітет до різних збочень, які нам нав’язує Європа», – відзначає Мірошниченко.

Натомість Європейська комісія з розчаруванням сприйняла рішення про заборону проведення публічних зібрань, окрім офіційних, у Києві 25 травня. У Брюсселі також закликали українську владу поважати і захищати права громадян на мирні зібрання. За проведення «Маршу рівності» виступив також посол США у Києві та міжнародні правозахисні організації.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG