Доступність посилання

ТОП новини

Як Україні позбутися «Газпрому»? (Огляд преси)


Київ – Як Україні позбутися «Газпрому»? – відповідь на це запитання, яке президент поставив у щорічному посланні до парламенту, шукають експерти газети «День». На думку економіста Олександра Пасхавера, рішучість і послідовність у пошуку інших джерел енергії уже є позитивом. Україна бідна, і купити українського чиновника чи політика можна недорого. І такий багатий монополіст, як «Газпром», може собі дозволити мати тут своїх афільованих «інтересантів». Обрубувати ці зв’язки – це, на думку експерта, найскладніше завдання, яке сьогодні є в молодої української держави. До того ж, українці мають слабкий імунітет до такої хвороботворної бактерії, як корупція. Просто в інших країн є достатньо сильний громадський імунітет, а в Україні його нема. І це, насамперед, пов’язане не зі владою, а з суспільством, яке мириться з цим процесом. На цьому наголошує автор статті «Тактика поведінки з монополістом».

Влада і опозиція продовжують шукати компроміс щодо перевиборів на п’яти округах. Як пише газета «День», партія влади наполягає на тому, щоб рішення про призначення повторних виборів було ухвалене наступного пленарного тижня. Це означатиме, що голосування на одномандатних округах, де, за визначенням Центральної виборчої комісії, неможливо було встановити результат, відбудуться вже у середині серпня. Опозиція таку ініціативу влади відкидає. Докладніше йдеться в публікації «Влітку чи восени?».

Українські аптеки посилено переймають у продуктових мереж стандарти роботи з постачальниками. Інтереси пацієнтів ідуть на другий план. Як інформує тижневик «Коментарі», українські аптеки стали набагато менше заробляти на ліках. Аптечна націнка на препарати, що мають граничний рівень цін, не перевищує 10%. Однак це не вплинуло на ефективність бізнесу в цілому, констатує видання. Бо замість збільшення націнки аптечний роздріб почав заробляти на виробниках і постачальниках. За ілюзорну доступність ліків, яку чиновники нав’язливо декларують упродовж останнього року, розплачуються пацієнти. Заголовок публікації: «Аптеки перетворюють на супермаркети».

Що відбувається з грошима громадян, що живуть у країні, економічна ситуація в якій за останні кілька років помітно погіршилася? Де майже половина підприємств неприбуткові, іноземні банки один за одним залишають ринок, інвестпривабливість упала до рекордно низької позначки? Відповідь на ці запитання знають ріелтори: вільні кошти перетікають за кордон, де матеріалізуються у вигляді житлових апартаментів. Як інформує тижневик «Кореспондент», за останні пару років попит на тамтешню нерухомість серед українців виріс у кілька разів. Де саме українці найбільше купують нерухомість, йдеться у матеріалі «Вихід у світ».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG