Доступність посилання

ТОП новини

Російська прокуратура вимагає шість років для Навального


Олексій Навальний
Москва – У Росії прокурор зажадав для опозиціонера Олексія Навального покарання у вигляді шести років позбавлення волі. У п’ятницю в російському місті Кірові у справі «Кіровлісу» з останнім словом виступив сам Навальний та підприємець Петро Офіцеров, який перебуває разом із ним на лаві підсудних. Експерти вбачають як у самому процесі, так і у вимозі прокуратури політичну мотивацію.

Олексій Навальний повинен бути засуджений до шести років колонії, а Петро Офіцеров – до п’яти. Крім того, кожен повинен виплатити по одному мільйону рублів компенсації за завдану шкоду. Такий вирок, заявив прокурор Сергій Богданов, має бути винесений з урахуванням пом’якшувальних обставин: наявністю в обох підсудних неповнолітніх дітей, а також у зв’язку з відсутністю у них судимостей та приводів у поліцію.

Навальний у відповідь сказав, що слідство не представило судові жодного доказу того, що він намагався збагатитися незаконним шляхом. У своєму останньому слові Олексій Навальний розцінив і саму справу, і термін, якого вимагає прокурор, як спробу розправитися з ним і змусити припинити політичну діяльність.

Якщо хтось вважає, що я, почувши загрозу 6 років кудись втечу, то вони дуже сильно помиляються
Олексій Навальний
«Якщо хтось вважає, що я, почувши ці 6 років і загрозу 6 років кудись втечу за кордон або десь сховаюсь, то вони дуже сильно помиляються. Сам від себе я нікуди не втечу. У мене іншого виходу немає і я не хочу займатися нічим іншим. Я хочу займатися тим, щоб допомагати жителям своєї країни. Щоб працювати на всіх тих людей, які є моїми співгромадянами», – зазначив Навальний.


Політичні мотиви справи «Кіровлісу»

Заключне слово Олексія Навального виглядало як програмна промова. Опозиціонер і борець із корупцією відкрито заявляє про свої політичні амбіції. Опозиційна партія РПР-ПАРНАС висунула Навального кандидатом на посаду мера Москви.

Один зі співголів партії Володимир Рижков називає справу проти Навального політично мотивованою і вважає, що таким чином влада розправляється з небажаними конкурентами.

Справа абсолютно сфабрикована. Слідство не змогло висунути жодного доказу
Володимир Рижков
«Ця справа абсолютно політично мотивована. Ця справа абсолютно сфабрикована. Це – справа, в якій слідство не змогло висунути жодного доказу. Невипадково суддя Блінов відкинув вимогу про проведення економічної експертизи. Тому що економічна експертиза показала б, що ні на одну копійку, ні на один рубль, жодній компанії в Кіровській області збитку ніхто не завдав. Тим більше Навальний, який сам не підписував жодного документа», – наголошує Рижков.

За версією слідства, Навальний, будучи радником губернатора Кіровської області Микити Бєлих, організував розкрадання лісу, вступивши у змову з директором «Вятської лісової компанії» Петром Офіцеровим. Збитки державі, як оцінює їх обвинувачення, склали понад 16 мільйонів рублів. Захист просить Ленінський районний суд Кірова виправдати Олексія Навального і Петра Офіцерова.

Вирок у справі «Кіровлісу» мають оголосити 18 липня.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG