Олексій Навальний повинен бути засуджений до шести років колонії, а Петро Офіцеров – до п’яти. Крім того, кожен повинен виплатити по одному мільйону рублів компенсації за завдану шкоду. Такий вирок, заявив прокурор Сергій Богданов, має бути винесений з урахуванням пом’якшувальних обставин: наявністю в обох підсудних неповнолітніх дітей, а також у зв’язку з відсутністю у них судимостей та приводів у поліцію.
Навальний у відповідь сказав, що слідство не представило судові жодного доказу того, що він намагався збагатитися незаконним шляхом. У своєму останньому слові Олексій Навальний розцінив і саму справу, і термін, якого вимагає прокурор, як спробу розправитися з ним і змусити припинити політичну діяльність.
Якщо хтось вважає, що я, почувши загрозу 6 років кудись втечу, то вони дуже сильно помиляютьсяОлексій Навальний
Політичні мотиви справи «Кіровлісу»
Заключне слово Олексія Навального виглядало як програмна промова. Опозиціонер і борець із корупцією відкрито заявляє про свої політичні амбіції. Опозиційна партія РПР-ПАРНАС висунула Навального кандидатом на посаду мера Москви.
Один зі співголів партії Володимир Рижков називає справу проти Навального політично мотивованою і вважає, що таким чином влада розправляється з небажаними конкурентами.
Справа абсолютно сфабрикована. Слідство не змогло висунути жодного доказуВолодимир Рижков
За версією слідства, Навальний, будучи радником губернатора Кіровської області Микити Бєлих, організував розкрадання лісу, вступивши у змову з директором «Вятської лісової компанії» Петром Офіцеровим. Збитки державі, як оцінює їх обвинувачення, склали понад 16 мільйонів рублів. Захист просить Ленінський районний суд Кірова виправдати Олексія Навального і Петра Офіцерова.
Вирок у справі «Кіровлісу» мають оголосити 18 липня.