Доступність посилання

ТОП новини

Фестиваль «Бандерштат» закликатиме до опору режиму Януковича


Фестиваль «Бандерштат», архівне фото
Фестиваль альтернативної музики «Бандерштат», який сьомий рік поспіль відбудеться на Волині (цього разу – у Луцьку 3-4 серпня), не до вподоби чиновникам Волинської обладміністрації, які проігнорували рішення облради про виділення на захід 50 тисяч гривень. Втім, «Бандерштат» підтримала Луцька міськрада, численні львівські громадські організації і музиканти. Цьогоріч імпреза позиціонує себе як фестиваль українського опору. Не оминуть на «Бандерштаті» тем УПА і Волинської трагедії.

Головна ідея фестивалю, присвяченого провіднику ОУН Степанові Бандері, – популяризувати українську культуру, музику, національну єдність, патріотизм, прославляти українських героїв, які боролись за незалежність України. Втім, якщо у попередні роки фестиваль був просякнутий українським духом, то на цей раз він набирає ще й політичного звучання.

За словами одного з організаторів фестивалю, депутата Волинської облради від «Батьківщини» Ігоря Гузя, українці мають готуватись до опору нинішньому режимові. На «Бандерштат» приїде Юрій Луценко і група українських політиків-опозиціонерів, що, каже Гузь, і стало причиною того, що Волинська адміністрація заблокувала фінансування фестивалю.

«На фестивалі буде не дух опозиції, а дух опору нинішньому режиму, культурний дух молоді. Окрім музичної частини, наш фестиваль має громадсько-політичну складову. Ми не приховуємо націоналістичної ознаки нашого фестивалю: буде історія, політика, громадська тематика, хочемо якомога більше молодіжних організацій залучити, щоб був вияв молодіжної активності, це дійство має об’єднати різноманітні ініціативи», – каже Ігор Гузь.

Водночас організатор «Бандерштату» – «Національний альянс» ­– відмежовується від підтримки будь-якої політичної сили.

«Скрябін» і «Тартак» співатимуть на «Бандерштаті»

Шістнадцять українських гуртів, зокрема «Скрябін» і «Тартак», виконуватимуть на «Бандерштаті» патріотичні і повстанські пісні.

«Чим є класний фестиваль «Бандерштат», що окрім музичної складової багатьох гуртів, молодь зможе пізнати щось нове, навчитись, побачити, поспілкуватись з цікавими людьми, музичним кумирами», – зауважує представник студентського братства Данило Тарасюк.

Традиційно на «Бандерштат» запрошені вояки УПА з братства Волинського краю імені Клима Савури, з якими спілкуватиметься молодь. Також відбудеться історична реконструкція бою УПА проти військ Вермахту (у попередні роки це були театралізовані дійства про те, як повстанці боролися проти радянських окупантів).

А ось Волинській трагедії організатори «Бандерштату» присвятять окремий захід. Учасники фестивалю не мають наміру виправдовувати упівців, які вбивали поляків на Волині у 1943 році. Однак чи не стане фестиваль ще одним каменем непорозуміння з Польщею?

«Ми хочемо, щоб учасники фестивалю почули об’єктивну правду. Ми визнаємо, що були злочини з обох сторін, але це відбувалось на українській території. Ми розуміємо, що Україна йде в Європу, що Польща наш союзник, що треба перегорнути сторінку, але нас обурює позиція польських Сейму і сенату. Ми не нагнітаємо ситуацію, говоримо правду і не маємо права мовчати», – наголосив у коментарі Радіо Свобода Ігор Гузь.

«Бандерштат» уже опинився у центрі уваги польських і російських журналістів, які активно акредитуються на фестиваль, на якому збиратимуть гроші на пам’ятник Степанові Бандері у Луцьку.

Слово «бандерштат» походить зі Львова. Так неформально націоналістичні середовища називали місто від прізвища Бандери. Львівський гурт «Брати Гадюкіни» на початку 90-х виконав однойменну пісню і надав слову патріотичного звучання.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG