Доступність посилання

ТОП новини
19 вересня 2020, Київ 19:33

Урядовці їдуть у Росію домовлятись про ще одну перевірку «Рошену»


Цукерки «Рошен» в одному з магазинів Москви, 29 липня 2013 року
Київ – Скасувати заборону на імпорт українського шоколаду «Рошен» в Росію намагатимуться з початку наступного тижня, повідомляють в уряді України. На понеділок запланований візит до Росії робочої групи під головуванням міністра економіки. Конфлікт може протриматися максимум півроку, і це обернеться збитками, насамперед, для самого підприємства, вважають економісти.

Долю українських цукерок «Рошен» у Росії спробують вирішити у понеділок, заявив на брифінгу під час засідання Кабміну член робочої групи з цього питання, міністр аграрної політики і продовольства Анатолій Присяжнюк. За його словами, робоча група намагатиметься отримати для проведення повторної перевірки ті зразки продукції «Рошену», в яких російські фахівці начебто виявили токсичні речовини.

«А взагалі, найбільш оптимальний варіант, якого ми хотіли б досягнути – не зупиняючи експорту, щоб російська робоча група виїхала на територію України і на підприємствах, із яких припинено експорт, зробили аналіз, моніторинг, і на основі цього вже ухвалювалось рішення», – зазначив міністр.

Окрім того, він зауважив, що не має сумнівів щодо якісної перевірки української харчової продукції, тож, на його переконання, вона відповідає стандартам.

Вино і сир із «політичним» присмаком у Молдові та Грузії

З одного боку, коли підприємство експортує продукцію в іншу країну, можуть виникнути суперечності щодо стандартів, визнає експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Ільдар Газізуллін. Однак, за його словами, у випадку з Росією вже були прецеденти, коли начебто економічно обумовлені рішення про обмеження експорту вина і сиру з Молдови та Грузії мали яскраво виражену політичну складову.

Були прецеденти в нас – із п’ятьма чи шістьма заводами сиру
Ільдар Газізуллін
«Знову ж таки, були прецеденти і в нас – із п’ятьма чи шістьма заводами сиру. І наскільки я пам’ятаю, питання сертифікації сирної продукції протягом двох кварталів було вирішене, і ці компанії отримали доступ на російський ринок, – згадує Газізуллін. – Тому півроку, гадаю, це максимальний термін, протягом якого можна з’ясувати всі питання. Хоча я думаю, що це питання може бути вирішене набагато скоріше».

За прогнозами експерта, «Рошен» – один із трьох лідерів на українському ринку кондитерської продукції – значних збитків для держави від припинення торгівлі солодощами з країнами Митного союзу не завдасть. Інша справа – для самого підприємства збитки можуть складати мільйони доларів, припускає Газізуллін.

У вівторок Росспоживнагляд офіційно повідомив про заборону ввезення до Росії кондитерських виробів усіх чотирьох фабрик української кондитерської корпорації «Рошен», розташованих в Україні.

За цим повідомленням, у виробах цих заводів, зокрема, виявили бензапірен, що має канцерогенні властивості і здатність до біоакумуляції. Це, як мовиться в заяві, свідчить про «відсутність належного контролю за продовольчою сировиною». Крім того, в повідомленні йдеться і про інші неназвані «системні порушення» цими фабриками вимог до якості й безпеки продукції.

Відповідно до опитування Ukrainian Marketing Group, проведеного 30 липня серед 313 респондентів в Україні, близько 75% опитаних вважають, що ситуація з «Рошеном» – спроба тиску на Україну, при чому швидше політичного, аніж економічного характеру.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

Дивитись коментарі (4)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG