Доступність посилання

ТОП новини

Чим завершаться «митні війни» з Росією?


Київ – Roshen має намір змінювати географію експорту, а «Запоріжсталь» зупинила постачання продукції на територію Російської Федерації. Так українські підприємства реагують на ситуацію, що склалася з експортом українських товарів у Росію. Тим часом у МЗС прогнозують розв’язання проблеми у торгових відносинах між державами найближчим часом, а Міндоходів уже говорить про повернення до штатного розмитнення українських товарів.

Roshen не скорочуватиме виробництва, однак розглядає можливість «зміщення акцентів» експорту своїх солодощів із Росії в інші країни. Про це заявив директор з виробництва корпорації Євген Полтавцев.

«Виробнича структура повинна бути готова до швидкої зміни асортименту і швидкої зміни споживача. В принципі, географія у нас широка: ми експортуємо солодощі в Євросоюз, і в Південно-Східну Азію. Наші цукерки купує і Пакистан, і Афганістан. І ми маємо на меті розвивати усі ринки», – говорить він.

Про зупинення експорту своєї продукції в Росію заявили і в «Запоріжсталі», уточнивши, що поки що йдеться про 28 тисяч тонн. Причиною цього вони називають те, що федеральна митна служба Росії з кінця липня посилила контроль вантажів, що ввозяться на територію Росії більш як 40 українськими підприємствами і компаніями.

Федерація роботодавців, тим часом, заявляла про свідоме блокування експорту багатьох українських товарів з боку Російської Федерації. Та й голова комітету Держдуми у справах СНД Леонід Слуцький визнавав, що проблеми українських товарів на російському кордоні – через те, що Україна не є членом Митного Союзу.

Однак уже сьогодні українська сторона заявила про початок подолання кризи торговельних стосунків між державами.

Спочатку – збитки, потім – вигода?

Росія визнала, що продукція Roshen безпечна і відновлення експорту українських солодощів – питання часу. Про це, розповідаючи про результати візиту урядової делегації до Російської Федерації і переговорів у Росспоживнагляді, повідомив президент асоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк.

«Другим важливим результатом на цих переговорах є пакет домовленостей між двома країнами, які формують умови зняття заборони на експорт продукції корпорації Roshen, зокрема, це акредитація українських лабораторій російською стороною, яка буде проводити перевірку, створення міжвідомчої двосторонньої робочої групи, яка буде займатися уніфікацією вимог нормативів, які будуть застосовуватися до показників безпечності та якості харчової продукції двох країн», – пояснює він.
Росія визнала, що солодощі Roshen безпечні – Укркондпром
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Окрім того, як повідомляє «Інтерфакс», Міндоходів заявило про те, що проблеми щодо проходження митниці українськими товарами вичерпано і розмитнення проходитиме у звичному режимі.

Однак, на думку колишнього очільника Федерації роботодавців України Володимира Грищенка, «економічна війна» цим не завершиться, бо у неї – політичні причини: зашкодити асоційованому членству в Євросоюзі.

Українські підприємства спочатку, звісно, матимуть збитки, однак, у цій війні не програють, вважає Грищенко. «Треба мати терпець певний витримати все це, і тоді ми переможемо. Країна в цілому виграє, я впевнений в цьому», – зазначив він.

Тим не менш, Грищенко переконаний, що у випадку підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС Росія «заспокоїться».
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG