Доступність посилання

ТОП новини

Судове рішення про покарання змінив сам Путін – Навальний


Опозиційний політик в Росії Олексій Навальний, Москва, 16 жовтня 2013 року
Москва – У Росії Кіровський обласний суд у середу змінив вирок опозиціонеру Олексію Навальному і бізнесменові Петру Офіцерову на умовні терміни, відповідно, призначивши п’ять років Навальному і чотири роки Офіцерову умовно. Реагуючи на вирок, Навальний сказав, що не задоволений рішенням суду і оскаржуватиме його.

Спочатку здавалося, що Кіровський обласний суд не змінить вироків Олексію Навальному і Петру Офіцерову. Всі клопотання захисту і самих обвинувачених суддя Альберт Притков відхилив. У тому числі і прохання Навального провести фінансову експертизу у справі «Кіровлісу». Але пізніше суддя оприлюднив рішення, яке стало несподіванкою для присутніх.

«Вирок ленінського районного суду міста Кірова від 18 липня 2013 року щодо Навального Олексія Анатолійовича та Офіцерова Петра Юрійовича змінити. На підставі статті 73 Кримінального кодексу призначене Навальному і Офіцерову покарання у вигляді позбавлення волі вважати умовним», – оголосив суддя.

Навальний незадоволений

Незважаючи на пом’якшення вироку, опозиційний політик Олексій Навальний залишився незадоволеним нинішнім рішенням суду, про що він і повідомив журналістам по завершенні засідання.

Рішення ухвалюються точно не тут, а особисто Володимиром Путіним
Олексій Навальний
«Ми продемонстрували, що можемо достатньо інтенсивно чинити тиск на владу, щоб, принаймні, вони свої несправедливі вироки замінювали на умовні. Ми повинні домогтися того, щоб «болотних» теж випустили на волю. Оскільки очевидно, що всі рішення щодо спершу реального терміну, а потім і щодо ось цієї зміни запобіжного заходу на умовний термін ухвалюються точно, абсолютно не тут, а особисто Володимиром Путіним. У мене немає ні найменшого уявлення про те, що коїться в його голові і чому він змінює свої рішення», – зазначив Навальний.

Раціональне рішення російської влади

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков поспішив спростувати заяву Навального, заявивши, що «це не питання президента».

Натомість політолог Микола Петров каже, що цього разу влада ухвалила розумне рішення – не позбавляючи Навального і Офіцерова.

Це абсолютно раціональне і абсолютно очікуване рішення
Микола Петров
«Це абсолютно раціональне і абсолютно очікуване рішення. Воно дозволяє, з одного боку, позбавити Навального політичних прав, він все одно не зможе брати участі як кандидат на виборах на невизначено довгий термін. З іншого боку, це мінімізує або повністю заперечує ризик політичних протестів, на зразок тих, що ми бачили, в липні, коли Навального затримали в залі суду після оголошення вироку», – зазначає політолог.

18 липня Олексій Навальний отримав п’ять років тюремного ув’язнення в колонії загального режиму, Петро Офіцеров – чотири. І по мільйону штрафу державі від кожного. Обидва фігуранти справи «Кіровлісу» були заарештовані в залі суду і етаповані до СІЗО. Проте наступного дня в’язнів відпустили, причому з клопотанням про звільнення виступив той самий прокурор, який напередодні вимагав помістити обвинувачених під варту. Тепер головне питання – чи стосуватиметься Навального і Офіцерова широка амністія, яка приурочена до 20-річчя Конституції Росії у грудні цього року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG