Вчителька російської мови та літератури Світлана Крашиніннікова приїхала в серпні до України з Росії, щоб викладати у нещодавно збудованій у Києві російсько-українській гімназії. Каже, що їй так подобаються її учні, що навіть свого сина вона привезла з собою на навчання.
«Я приїхала з Росії за контрактом, укладеним із «Россотрудничеством» (федеральне агентство Росії зі справ держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав – ред.) Це дуже цікавий проект і фантастична школа: красива, яскрава, ошатна. Тут реалізуються два стандарти освіти: український і російський, тому ми готуємо дітей для вступу не лише у російські виші, а й в українські перш за все. Тут також йде взаємопроникнення двох культур», – захоплено розповідає вона.
У російсько-українській гімназії є басейн, тенісний корт, тренажерний зал, ліфт, кінотеатр, найсучасніші прилади і навіть веб-камери у класах, щоб батьки могли віддалено слідкувати за навчанням дитини. Вчителі у ній ведуть електронні журнали, а охорона фіксує вхід чи вихід з навчального закладу кожного учня. Навчання в російсько-українській гімназії коштує чотири тисячі гривень на місяць і ведеться російською з російськомовними підручниками.
Випускники гімназії – патріоти і України, і Росії
Проте без політиків гімназії не існувало б. Раніше подивитись на новозбудований навчальний заклад приїжджав Микола Азаров, а вже на офіційне відкриття завітав і міністр освіти і науки України Дмитро Табачник.
Враховуючи спільну багатовікову історію, важко уявити собі істинного патріота України, який би не любив і не ставився з повагою до російського і білоруського народівДмитро Табачник
Спеціально приїхав на відкриття гімназії і міністр освіти і науки Російської Федерації Дмитро Ліванов.
Це внесок у розвиток гуманітарних зв’язків між Україною і РосієюДмитро Ліванов
В Україні більше потребують таких гімназій, ніж у Росії?
Гімназія розрахована на 200 учнів, проте зараз вона заповнена ледь на половину. Натомість у Росії немає не те, що аналогічного навчального закладу, а й окремі класи, де викладають українською, можна перелічити на пальцях. Посол Росії в Україні Михайло Зурабов пояснює, що проблема у тому, що вчитися українською в Росії дуже мало бажаючих, крім того, на будівництво українсько-російської гімназії в Росії Україна грошей поки що не знайшла.
Фінансування будівництва подібної школи – на українській стороні. Поки що будівництво у Російській Федерації не починалиМихайло Зурабов
Російсько-українська гімназія на Троєщині у Києві відкрилась 1 вересня цього року. Вона є результатом втілення гуманітарного проекту між профільними міністерствами освіти України та Росії та «Промінвестбанком» (фінансував будівництво – ред.). Даний проект передбачає розвиток і поглиблення співпраці Росії і України в галузі середньої освіти на 2012-2014 роки.