Доступність посилання

ТОП новини

Ймовірність помилування Тимошенко від 0 до 100 відсотків – Земан


Київ – Президент Віктор Янукович остаточно переклав відповідальність за звільнення Юлії Тимошенко на Верховну Раду. Водночас, його чеський колега Мілош Земан оцінив ймовірність помилування засудженого екс-прем’єра від 0 до 100 відсотків. Відтак, у парламенті шукають компроміс – який саме підтримати законопроект про можливість засуджених лікуватися за кордоном із тих, що запропоновані до розгляду.

Віктор Янукович обіцяє, що законопроект, який дозволить лікування екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко за кордоном, буде найближчим часом внесено на розгляд Верховної Ради. Про це він сказав на прес-конференції з президентом Чехії Мілошем Земаном.

Янукович нагадав, що питання Тимошенко має вирішуватись у правовому полі, тому потрібно ухвалити законопроект, який би дозволяв засудженим у разі необхідності виїжджати на лікування за кордон.

«Вирішення цього питання може розглядатися виключно у правовій законній площині. Законодавство України потребує прийняття окремого закону, який би дозволяв громадянам України, в разі необхідності, мати можливість лікуватися за кордоном. Такий законопроект зараз розглядається політичними силами в Україні і найближчим часом буде внесений на розгляд парламенту», – заявляє Янукович.
Янукович і Земан зустрілися у Києві
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Лідери опозиції наполягають на помилуванні Тимошенко

Інших варіантів щодо вирішення питання екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, крім часткового помилування, на даний час не обговорювалося. Про це заявив лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк. Він зазначив, що пропозиція місії Кокса-Квасневського під час перемовин із президентом Януковичем щодо того, як звільнити Тимошенко є єдиною.

Якщо Янукович хоче підписати угоду і вирішити це питання – це його політична відповідальність і його політичне і юридичне рішення
Арсеній Яценюк
«Якщо Віктор Янукович хоче підписати угоду і вирішити це питання – це його політична відповідальність і його політичне і юридичне рішення. Є варіант, який задовольняє Європейський союз, уряд України і Віктора Януковича, і третє – Юлію Тимошенко», – наголошує Яценюк.

Президент Чехії жартує щодо помилування Тимошенко

Президент Чехії Мілош Земан, у свою чергу, жартом відповів на запитання журналістів щодо перспектив звільнення екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. На спільній прес-конференції з Віктором Януковичем Земана попросили оцінити у відсотковому відношенні вірогідність помилування колишнього екс-прем’єра.

«Дійсно, ми який час займалися обговоренням цього питання. Це питання, яке досить дражливе, а тому вимагає відповідного підходу. Я вважаю, що передчасна медіалізація цього питання скоріше була б на шкоду, ніж на користь. Я з впевненістю, яка наближається до 100 відсотків можу вам сказати, що я б на це дав десь від 0 до 100 відсотків», – каже Земан.

Тим часом голова Верховної Ради Володимир Рибак очікує появи кількох законопроектів щодо надання можливості засудженим лікуватися за кордоном. За його словами, один із авторів вже зареєстрованого законопроекту депутат Микола Рудьковський (який написав заяву про вихід із фракції Партії регіонів) відкликав свій проект закону, однак має зареєструвати його знову під тим самим номером. У свою чергу лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що фракція не підтримуватиме законопроект Рудьковського, оскільки він поданий не у відповідності до регламенту.

Також відомо, що у парламенті зареєстрований проект закону, який дозволить лікування екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко за кордоном, авторства позафракційного депутата Сергія Міщенка.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG