Доступність посилання

ТОП новини

У Верховній Раді намагаються знайти компроміс у «питанні Тимошенко»


Київ – Верховна Рада має розпочати пленарний тиждень з розгляду законопроекту робочої групи щодо «питання Тимошенко», наполягають в опозиції. Натомість регіонали переконують, що нині у парламенті немає придатних для розгляду у сесійній залі законопроектів про лікування ув’язнених за кордоном. Крім того, цього тижня депутати повинні розглянути інші проекти євроінтеграційних законів: про прокуратуру та про зміни до виборчого законодавства.

Першим питанням у порядку денному пленарного засідання Верховної Ради у вівторок, 19 листопада, має стояти законопроект щодо лікування засуджених за кордоном, розроблений робочою групою, яка для цього була створена, заявляє голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

Прикро вражений тим, що на вівторок немає спільного законопроекту щодо лікування Юлії Тимошенко
Арсеній Яценюк
«Я прикро вражений тим, що на вівторок немає спільного законопроекту щодо лікування Юлії Тимошенко. Я пропоную першим завтра поставити законопроект робочої групи, який внесений членами цієї робочої групи. Провести його перше читання, і в другому читанні у четвер проголосувати і закон про прокуратуру, і закон про вибори, і закон, який дає можливість надати медичну допомогу Юлії Тимошенко», – наголосив у понеділок Арсеній Яценюк.

Також він звернувся до голови Верховної Ради Володимира Рибака з проханням запросити президента Віктора Януковича у четвер, 21 листопада, на засідання парламенту, щоб той підписав ці законопроекти прямо у стінах Верховної Ради.

Крім того, голова парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, депутат від «Батьківщини» Андрій Кожем’якін зауважує, що в разі, якщо у вівторок Верховна Рада не розглядатиме останній внесений опозицією законопроект про лікування засуджених за кордоном, то й інші чотири відповідні проекти у цей день розглядатися не повинні. Він також припускає, що за законопроект про лікування засуджених Партія регіонів не голосуватиме.

Регіонали не виключають позачергового засідання заради Тимошенко

У свою чергу, голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов не виключає можливості проведення позачергового пленарного засідання Верховної Ради для ухвалення трьох євроінтеграційних законів: про удосконалення виборчого законодавства, про прокуратуру та про лікування ув’язнених за кордоном. Нині, за його словами, відповідних законопроектів щодо «питання Тимошенко», за які Партія регіонів готова голосувати, у парламенті немає.

Немає жодного законопроекту, який, на нашу думку, придатний до розгляду
Олександр Єфремов
«Якщо робоча група підготує якийсь законопроект – ми його будемо розглядати. У якій формі він буде підготовлений, і чи буде Партія регіонів голосувати, ми визначимося у процесі розгляду цього документа. На сьогодні немає жодного законопроекту, який, на нашу думку, придатний до розгляду», – зауважив Єфремов.

Утім, за словами Олександра Єфремова, у вівторок у парламенті все ж мають розглянути чотири законопроекти щодо лікування засуджених за кордоном, а у четвер – щодо прокуратури та виборів. Єфремов також нагадав, що Партія регіонів готова розглядати законопроект щодо лікування засуджених, який запропонує відповідна робоча група, а щодо голосування за нього визначатиметься під час розгляду у парламенті.

Водночас, голова Верховної Ради Володимир Рибак не вважає за необхідне запрошувати президента Віктора Януковича до парламенту в четвер, 21 листопада.

Не бачу необхідності запрошувати президента України у Верховну Раду
Володимир Рибак
«Я не бачу необхідності запрошувати президента України у Верховну Раду! Президент казав: «Розглядайте питання, приймайте рішення, той закон, який буде підтриманий, я підпишу», – нагадує Рибак.

Володимир Рибак додав, що узгодить це питання з Віктором Януковичем. Тим часом прес-служба президента повідомила, що 21 листопада розпочнеться його офіційний візит до Австрії.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG