Брюссель – На зустрічах міністрів у штаб-квартирі НАТО, які триватимуть у вівторок та середу, можуть, зокрема, говорити і про ситуацію в Україні. Не виключено також, що подібна проблематика може з’явитися й у розмові дипломатів держав НАТО із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Напередодні саміту голів дипломатичних відомств керівник альянсу Андерс Фоґ Расмуссен закликав політичні сили України втримуватися від застосування сили.
Засідання так званої Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ країн НАТО, що заплановані на вівторок-середу у Брюсселі, згідно з планом, має зосередитися на питаннях Афганістану, партнерства із Росією та Грузією, а також розпочати приготування саміту НАТО, що відбудеться наступного року в Британії. Однак, як свідчать реакції голови альянсу Андерса Фоґа Расмуссена – спочатку на результати Вільнюського саміту, а згодом на події в Києві, – цей військово-політичний союз не байдужий до стану демократії та поваги до засадничих цінностей в Україні, що є одним з найактивніших натовських партнерів. Тому й нагадала перед засіданнями речниця НАТО Оана Лунджеску зміст заяви, зробленої керівником організації Андерсом Фоґом Расмуссеном щодо подій в Україні.
«Кожен має право висловлювати свої думки та пропозиції демократичним шляхом. Пан Расмуссен закликав всіх утриматися від насилля та сили й владнати розбіжності демократичним способом», – каже представниця НАТО.
З огляду на головування України в Організації з безпеки та співробітництва у Європі, керівництво Північноатлантичного альянсу закликало українську владу повністю дотримуватися міжнародних зобов’язань щодо свободи слова та зібрань.
Незапланована українська тематика
Беручи до уваги той факт, що учасниками дводенних зустрічей у Брюсселі будуть численні міністри закордонних справ ЄС, не виключено, що між ними відбудуться обговорення подальших кроків європейсько-українських стосунків.
«Я припускаю, що міністри закордонних справ, які дуже ретельно стежать за подіями в Україні, скористаються нагодою, щоб їх обговорити та надіслати (Києву) чіткі сигнали, що вони очікують, щоб усі обговорення там здійснюватися згідно із міжнародними, демократичними та конституційними нормами», – підтверджує Оана Лунджеску.
У середу також заплановане засідання Ради Росія-НАТО. Як свідчать дипломатичні джерела, порядок денний переговорів міністрів закордонних справ НАТО із головою зовнішньополітичного відомства Росії Сергієм Лавровим не містить української проблематики. Однак не виключено, що ситуація в Україні може стати однією із тем розмови, кажуть в дипломатичних колах.
Чому Київ відклав засідання Комісії Україна-НАТО?
У програмі міністерських зустрічей також заплановані переговори у рамках Комісії Грузія-НАТО.
Водночас речниця голови Північноатлантичного союзу Оана Лунджеску заявляє, що зустріч Комісії Україна-НАТО, яка мала відбутися у Брюсселі цього тижня, була перенесена із ініціативи української сторони.
«Зустріч комісії Україна-НАТО не скасована – українська сторона попросила перенести її з логістичних причин», – пояснила вона на прес-конференції напередодні міністерських зустрічей.
За її словами, тепер сторони «мають погодити наступну таку можливість». На запитання, яким буде порядок денний зустрічі, Оана Лунджеску відповіла: «Спочатку треба призначити дату зустрічі. Коли це буде зроблено, тоді, сподіваємося, й вдасться обговорити широке коло питань, зокрема, очевидно, й останні політичні події в Україні».
ЗВЕРНИ УВАГУ
ВИБІР ЧИТАЧІВ
1
Путін підписав закон про денонсацію Росією Угоди про обмеження озброєнь у Європі 47539 views
2Повітряна атака: сили ППО збили 29 іранських дронів з 31 14309 views
3Міжнародні спостерігачі не визнали вибори у Туреччині повністю чесними 13250 views
4У Києві лунають вибухи, влада повідомила про роботу ППО 12766 views
5Залужний повідомив, скільки ракет РФ запустила по Київщині вдень 29 травня 11033 views
6У Повітряних силах повідомили, чим РФ атакувала Київ вдень 29 травня 8043 views
7«Відповідь не забариться». Буданов відреагував на атаку РФ 29 травня 6982 views
8У Міноборони прокоментували останні вимоги Росії щодо завершення війни 6128 views
9У розвідці Британії прокоментували військові витрати Росії 3505 views
10На Хмельниччині через російську атаку горять склади з паливом – ОВА 3088 views
ФОТО ТА ВІДЕО
-
Фотогалереї
«Як ми взагалі вижили там?» Кияни після того, як російський дрон зруйнував їхній будинок
– Як ми взагалі вижили там? – Не знаю. Двоє дітей біля будинку в Голосіївському районі Києва, де внаслідок падіння уламків виникла пожежа, обговорюють те, що сталося. Це 6-річний Марко і 8-річна Аліса, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
-
Віталій Портников
Торговець страхом: Путін грає в СРСР, але у нього «залякати не виходить»