Доступність посилання

ТОП новини

П’яні на Євромайдані прирівнюються до «тітушок» – комендант Парубій


Київ – Комендант Євромайдану, народний депутат від опозиції Андрій Парубій розповів Радіо Свобода про те, як організоване життя людей, які беруть участь в акції протесту, як дбають про їхню безпеку та чи є на Майдані п’яні.

Одне з гасел загонів самооборони в тому що ми не дамо більше бити наших жінок і дівчат
– Ми намагаємося безпеку учасників Майдану максимально забезпечувати. По всьому периметру стоять барикади, біля кожної барикади стоять чергові, які забезпечують прохід людей на Майдан. Окрім того, за 2–3 кілометри звідси у нас є розвідники, які по рації готові повідомити про пересування «Беркуту» чи інших підрозділів правоохоронних органів.

Це потрібно для того, щоб ми змогли підтягнути організованих сильних чоловіків і могли відвести жінок і дітей на безпечну відстань.

Одне з гасел загонів самооборони в тому що ми не дамо більше бити наших жінок і дівчат. Ми хочемо домогтися, щоб ніколи більше не повторилося те, що було кілька ночей тому, коли «Беркут» по-звірячому побив юнаків і дівчат, фактично наших дітей, тут на Майдані. Я сподіваюся, що тепер ми маємо достатньо сил і маємо достатньо організованих людей, щоб це більше не повторилося.

– Як проходять ночі на Майдані?

Багато хто став фанатом ночей на Майдані
– У нас на Майдані дуже цікаві ночі. Як я вже казав, ми закриваємо весь периметр, всередині безпечно й весело. Вже багато хто став фанатом ночей на Майдані. У нас відбуваються дуже цікаві заходи, зокрема «нічна варта», коли 300–500 членів загонів самооборони організовано йдуть по всьому периметру, по всіх блокпостах правоохоронців і беркутівців, щоб їх розбудити, щоб нагадати їм, що ми є.

А зранку, кожного дня, у робочі дні, ми виходили на блокаду Кабміну, адміністрації президента, прокуратури. У вихідний день блокада проводиться у полегшеному варіанті. Але все одно звідси піде колона, щоб заблокувати всі входи і виходи в Кабінет міністрів, адміністрацію і до Генпрокуратури. День наш проходить блокуванням.

Після шостої люди організовано вертаються із блокувань і увечері тут на Майдані відбувається мітинг. На мітингу, окрім політиків, виступають громадські діячі, а також співають відомі українські гурти.

Близько опівночі, ближче до першої ночі ми переходимо в «нічний режим» чергування. Приблизно так виглядає наш робочий день: уночі на Майдані, а вдень – блокада адміністративних будівель, але тут все одно залишається дуже багато людей. Ввечері концерт, а вночі ми стоїмо на Майдані.

– Про вживання алкоголю. До нас телефонують в ефір люди й питають чи правда, що на Майдані люди пяні й неадекватні?

– Нехай приїдуть самі подивляться. У нас є спеціальні підрозділ, який складається переважно з колишніх афганців, який всередині Майдану виявляє провокаторів і п’яних. Ми їх намагаємося виводити за межі периметру Майдану. Це важче зробити вдень, коли тут перебуває кілька десятків тисяч людей, але вночі, коли тут 5–7 тисяч, ми цю ситуацію впорядковуємо. І ми з тим боремося досить активно, і незважаючи на те, що таке може траплятися, ми тут щодо алкоголю непримиренні.

У нас є таке гасло: «П’яний – це тітушко», тобто п’яний прирівнюється у нас до «тітушків» і ми намагаємося без шуму, без сварки вивести людину за межі Майдану й сказати охороні, щоб більше його не пускали. Тобто у нас з цим строго, а для тверезих і добрих людей – ми відкриті. Нагодуємо, зігріємо, розвеселимо й надихнемо.
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG