Доступність посилання

29 Червень 2017, Київ 08:48

Треба покарати винних у побитті людей в Києві – представник ОБСЄ


Київ – Учасники дводенного засідання Ради міністрів ОБСЄ, яке у п’ятницю завершилось у Києві, підтвердили курс на розвиток демократії і безпеки у регіоні, в якому діє організація. Міністри підписали відповідні документи, діючий голова ОБСЄ, керівник МЗС України Леонід Кожара розповів журналістам про подальші плани організації, а представники держав-членів ОБСЄ поділилися зі ЗМІ враженнями від перебування у Києві.

Іноземним журналістам, які висвітлювали роботу міністерського засідання ОБСЄ у Києві, пощастило: вони не лише поспілкувалися з керівниками цієї організації, а і на власні очі подивились, як вирує Євромайдан.

Власне, не тільки працівники ЗМІ, а й очільники ОБСЄ охоче відвідували Майдан у центрі Києва і спілкувалися з його учасниками.

Так, директор Бюро ОБСЄ з демократичних інституцій і захисту прав людини Янеж Ленарчич назвав Євромайдан прикладом реалізації українцями права на свободу волевиявлення. Водночас, Ленарчич закликав українську владу покарати винних у побитті мирних демонстрантів і журналістів.

Cподіваюся, що розслідування приведуть до покарання усіх, хто несе відповідальність за ці дії
«Діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ України Леонід Кожара поінформував мене, що за фактами застосування сили проти мирних демонстрантів і журналістів розпочаті розслідування. Я сподіваюся, що ці розслідування приведуть до покарання усіх, хто несе відповідальність за ці дії», – заявив Ленарчич журналістам.

Українські й західні журналісти розпитували представників ОБСЄ, наскільки серйозно вони поставились до факту побиття їхніх колег у Києві 30 листопада і 1 грудня. Так, представник ОБСЄ з питань свободи слова Дуня Міятович повідомила, що стежитиме за розслідуванням у справах побиття працівників ЗМІ у Києві.

Кожара: українські політики не вичерпали можливостей для діалогу

Діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ України Леонід Кожара
зазначив, що на сьогодні немає потреби залучати представників міжнародних організацій для допомоги у розв’язанні нинішньої ситуації. На думку міністра, українські політики не вичерпали можливості для діалогу. Якщо ж ці можливості будуть вичерпані, то Київ не виключає можливості звернутись по допомогу до міжнародних інституцій, наголосив Кожара.

Ми підтвердили готовність працювати над утвердженням верховенства права, захисту прав людини і боротьби з виявами нетолерантності
Говорячи про результати міністерського засідання ОБСЄ, він також зазначив: «Мені приємно, що ми досягли консенсусу й ухвалили важливі документи, які сприятимуть демократичному поступу у регіоні ОБСЄ. Так, міністерська рада прийняла декларацію щодо продовження процесу, розпочатого у Гельсинки у 1975 році. Таким чином, ми підтвердили готовність працювати над утвердженням верховенства права, захисту прав людини і боротьби з виявами нетолерантності. Ми також підписали документи, які є планом дій для досягнення цих цілей ОБСЄ».

Українська влада порушила принципи ОБСЄ щодо мирних зібрань – експерт

Незалежні аналітики не розділяють оптимістичних настроїв діючого голови ОБСЄ. Так, на думку директора Лабораторії законодавчих ініціатив Ігоря Когута, силовий розгін мирних акцій і побиття журналістів у Києві змусять керівництво ОБСЄ дивитися більш пильно на проблеми становлення демократії на сході Європи.

Політика, вибори, свобода зібрань не було пріоритетом для України
«Україна взагалі, коли починала своє головування в ОБСЄ, не задекларувала свої інтереси у політико-правовому кошику ОБСЄ. Політика, вибори, свобода зібрань не було пріоритетом для України. Але нинішні обставини в Україні винесли саме ці питання на порядок денний, адже нині офіційний Київ брутально порушив ці права громадян», – зазначає Когут.

Наразі ж, Україна готується передати головування в ОБСЄ Швейцарії і Сербії, які обіцяють реагувати на будь-яке порушення прав людини, утиски свободи слова і посягання на заборону мирних зібрань.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG