Доступність посилання

ТОП новини

Треба покарати винних у побитті людей в Києві – представник ОБСЄ


Київ – Учасники дводенного засідання Ради міністрів ОБСЄ, яке у п’ятницю завершилось у Києві, підтвердили курс на розвиток демократії і безпеки у регіоні, в якому діє організація. Міністри підписали відповідні документи, діючий голова ОБСЄ, керівник МЗС України Леонід Кожара розповів журналістам про подальші плани організації, а представники держав-членів ОБСЄ поділилися зі ЗМІ враженнями від перебування у Києві.

Іноземним журналістам, які висвітлювали роботу міністерського засідання ОБСЄ у Києві, пощастило: вони не лише поспілкувалися з керівниками цієї організації, а і на власні очі подивились, як вирує Євромайдан.

Власне, не тільки працівники ЗМІ, а й очільники ОБСЄ охоче відвідували Майдан у центрі Києва і спілкувалися з його учасниками.

Так, директор Бюро ОБСЄ з демократичних інституцій і захисту прав людини Янеж Ленарчич назвав Євромайдан прикладом реалізації українцями права на свободу волевиявлення. Водночас, Ленарчич закликав українську владу покарати винних у побитті мирних демонстрантів і журналістів.

Cподіваюся, що розслідування приведуть до покарання усіх, хто несе відповідальність за ці дії
Янеж Ленарчич
«Діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ України Леонід Кожара поінформував мене, що за фактами застосування сили проти мирних демонстрантів і журналістів розпочаті розслідування. Я сподіваюся, що ці розслідування приведуть до покарання усіх, хто несе відповідальність за ці дії», – заявив Ленарчич журналістам.

Українські й західні журналісти розпитували представників ОБСЄ, наскільки серйозно вони поставились до факту побиття їхніх колег у Києві 30 листопада і 1 грудня. Так, представник ОБСЄ з питань свободи слова Дуня Міятович повідомила, що стежитиме за розслідуванням у справах побиття працівників ЗМІ у Києві.

Кожара: українські політики не вичерпали можливостей для діалогу

Діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ України Леонід Кожара
зазначив, що на сьогодні немає потреби залучати представників міжнародних організацій для допомоги у розв’язанні нинішньої ситуації. На думку міністра, українські політики не вичерпали можливості для діалогу. Якщо ж ці можливості будуть вичерпані, то Київ не виключає можливості звернутись по допомогу до міжнародних інституцій, наголосив Кожара.

Ми підтвердили готовність працювати над утвердженням верховенства права, захисту прав людини і боротьби з виявами нетолерантності
Леонід Кожара
Говорячи про результати міністерського засідання ОБСЄ, він також зазначив: «Мені приємно, що ми досягли консенсусу й ухвалили важливі документи, які сприятимуть демократичному поступу у регіоні ОБСЄ. Так, міністерська рада прийняла декларацію щодо продовження процесу, розпочатого у Гельсинки у 1975 році. Таким чином, ми підтвердили готовність працювати над утвердженням верховенства права, захисту прав людини і боротьби з виявами нетолерантності. Ми також підписали документи, які є планом дій для досягнення цих цілей ОБСЄ».

Українська влада порушила принципи ОБСЄ щодо мирних зібрань – експерт

Незалежні аналітики не розділяють оптимістичних настроїв діючого голови ОБСЄ. Так, на думку директора Лабораторії законодавчих ініціатив Ігоря Когута, силовий розгін мирних акцій і побиття журналістів у Києві змусять керівництво ОБСЄ дивитися більш пильно на проблеми становлення демократії на сході Європи.

Політика, вибори, свобода зібрань не було пріоритетом для України
Ігор Когут
«Україна взагалі, коли починала своє головування в ОБСЄ, не задекларувала свої інтереси у політико-правовому кошику ОБСЄ. Політика, вибори, свобода зібрань не було пріоритетом для України. Але нинішні обставини в Україні винесли саме ці питання на порядок денний, адже нині офіційний Київ брутально порушив ці права громадян», – зазначає Когут.

Наразі ж, Україна готується передати головування в ОБСЄ Швейцарії і Сербії, які обіцяють реагувати на будь-яке порушення прав людини, утиски свободи слова і посягання на заборону мирних зібрань.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG