Іноземним журналістам, які висвітлювали роботу міністерського засідання ОБСЄ у Києві, пощастило: вони не лише поспілкувалися з керівниками цієї організації, а і на власні очі подивились, як вирує Євромайдан.
Власне, не тільки працівники ЗМІ, а й очільники ОБСЄ охоче відвідували Майдан у центрі Києва і спілкувалися з його учасниками.
Так, директор Бюро ОБСЄ з демократичних інституцій і захисту прав людини Янеж Ленарчич назвав Євромайдан прикладом реалізації українцями права на свободу волевиявлення. Водночас, Ленарчич закликав українську владу покарати винних у побитті мирних демонстрантів і журналістів.
Cподіваюся, що розслідування приведуть до покарання усіх, хто несе відповідальність за ці діїЯнеж Ленарчич
Українські й західні журналісти розпитували представників ОБСЄ, наскільки серйозно вони поставились до факту побиття їхніх колег у Києві 30 листопада і 1 грудня. Так, представник ОБСЄ з питань свободи слова Дуня Міятович повідомила, що стежитиме за розслідуванням у справах побиття працівників ЗМІ у Києві.
Кожара: українські політики не вичерпали можливостей для діалогу
Діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ України Леонід Кожара
зазначив, що на сьогодні немає потреби залучати представників міжнародних організацій для допомоги у розв’язанні нинішньої ситуації. На думку міністра, українські політики не вичерпали можливості для діалогу. Якщо ж ці можливості будуть вичерпані, то Київ не виключає можливості звернутись по допомогу до міжнародних інституцій, наголосив Кожара.
Ми підтвердили готовність працювати над утвердженням верховенства права, захисту прав людини і боротьби з виявами нетолерантностіЛеонід Кожара
Українська влада порушила принципи ОБСЄ щодо мирних зібрань – експерт
Незалежні аналітики не розділяють оптимістичних настроїв діючого голови ОБСЄ. Так, на думку директора Лабораторії законодавчих ініціатив Ігоря Когута, силовий розгін мирних акцій і побиття журналістів у Києві змусять керівництво ОБСЄ дивитися більш пильно на проблеми становлення демократії на сході Європи.
Політика, вибори, свобода зібрань не було пріоритетом для УкраїниІгор Когут
Наразі ж, Україна готується передати головування в ОБСЄ Швейцарії і Сербії, які обіцяють реагувати на будь-яке порушення прав людини, утиски свободи слова і посягання на заборону мирних зібрань.