Доступність посилання

ТОП новини

Донецький Євромайдан зростає


Донецький Євромайдан, Донецьк, 08 грудня 2013 року

Валерія Дубова

Донецьк – Збільшується кількість учасників Євромайданів у Донецьку та області. Донеччани, які третій тиждень щоденно беруть участь у акції протесту проти дій влади, наразі не мають наміру припиняти мітингів. Тепер їхня мета – підтримувати столицю усіма силами. Для потреб київських мітингувальників донеччани збирають близько 2 тисяч гривень щодня. Водночас більшість населення регіону залишається пасивною через брак інформації про реальні події в країні.

Про розширення географії мітингів на Донеччині розповів Радіо Свобода член координаційної ради донецького Євромайдану Максим Касьянов.

«Зараз майже щоденно людей 5-7 виїжджає з Донецька на Київ – це те, що організоване безпосередньо Євромайданом. Не тільки в Донецьку, але і в Маріуполі та Краматорську теж є Євромайдан. Сподіваюсь, що скоро з'явиться у Горлівці. Сьогодні ми бачимо дуже великий приток нових облич. Суб’єктивно, відсотків 20-30 нових людей. Тобто, майдан зростає. Завдання – створити планомірну роботу, проводити мобілізацію ресурсів», – сказав Максим Касьянов.

Напередодні під час донецького Євромайдану активісти зібрали більше 3 тисяч гривень, а також харчі і теплі речі. Уже ввечері цінний вантаж відправили до Києва – на підтримку столичних мітингувальників. Саме так – людськими й матеріальними ресурсами донеччани збираються допомагати Євромайдану. Тепер у Донецьку є своєрідній регіональний ресурсний центр, який має на меті поширитись і на інші міста області.

Брак інформації – джерело пасивності Донбасу

Тим часом місцевий політолог Олександр Клюжев пояснює, що для успішного розвитку подій лише ресурсного центру на Донеччині недостатньо. Він заначив Радіо Свобода, що головна причина пасивності більшості мешканців регіону – брак інформації, адже, на відміну від західних областей, альтернативні точоки зору, крім провладної, у регіональній пресі практично не представлені.

«Ми не бачимо сильних меседжів сходу та півдню з боку опозиції. Я не виключаю, що владі вдасться тут розхитати ситуацію на свою користь. Щоб ми вийшли мирно і безконфліктно з цієї ситуації, опозиція має почати тут працювати. Реакції жодної немає, за великим рахунком, в регіоні на події в Києві. Поки що це повна пасивність, нерозуміння, що відбувається. У нас є фактор влади, потужний, в реальному житті фактору опозиції тут немає, немає авторитетних місцевих лідерів. Якщо ти бачиш, що в тебе життя йде як і йшло, а є якась бурхлива телекартинка на екрані, яка має мало спільного з твоїм життям, а влада каже, що ця картинка несе загрозу добробуту, це викличе як мінімум роздратованість», – сказав Олександр Клюжев.

Саме на просвітницькій роботі збираються сконцентрувати свою увагу активісти Євромайдану в Донецьку. Вони нарікають на брак альтернативних джерел інформації про поточні події, тому готуються створити інформаційний центр, який розповідав би пересічним мешканцям про ЄС. Детальніше про це розповіла активістка Вольга Шейко.

«Я хочу займатись тут просвітницькою діяльністю, щоб люди в Донецьку почули ідеї Євромайдану. Я не прочитала, напевно, ще жодної газети в Донецьку, яка висвітлила б Євромайдан. На сьогодні вкрай мало інформації про Євромайдан, про ідеї Євромайдану. Треба створювати своєрідний центр інформації про Євросоюз, куди могли б звертатись звичайні мешканці. Туди не мають входити політики, туди мають входити люди науки, які знають, розбираються предметно у цих питаннях, ті, які можуть відповідати на будь-які питання професійно. Зберемо таку групу людей і почнемо займатись і просвітницькою діяльністю зокрема», – зауважила Вольга Шейко.

Донецький Євромайдан утворили 22 листопада і за всі дні учасники не допускали провокацій. Вчора ж, під час завантаження речей для киян, до мітингувальників підійшли невідомі з погрозами фізичної розправи. Щоправда, активісти не поставились до цього серйозно.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG