Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 08:44

Донецьк, Луганськ, Харків: сепаратисти проти України. LiveBlog наживо

Сепаратисти в Донецьку проголосили «незалежну Донецьку республіку». У Луганську вони захопили будівлю СБУ. В. о. президента Олександр Турчинов обіцяє діяти рішуче


Підсумки дня

Під контролем проросійських сепаратистів залишаються будівлі Донецької ОДА та Луганського управління СБУ. Як повідомила заступник секретаря РНБО Вікторія Сюмар, будівля Донецького СБУ звільнена силами українського спецназу.

У Донецьку оголосили «незалежну Донецьку республіку», у Харкові – «Харківську народну республіку». В обох випадках це здійснюють 200-300 осіб, з-поміж яких, як свідчать журналісти та політики, що побували на місці подій, переважають проплачені й спеціально найняті особи, є також представники російських спецслужб і кримінальні елементи. Багато проросійських громадян, які брали участь у відповідних кількатисячних мирних мітингах в Донецьку, Харкові та Луганську в неділю, 6 квітня, розійшлися й в діях радикалів із захоплення адмінбудівель участі не беруть.

Вимоги в проросійських сепаратистів скрізь ідентичні: федералізація, державна мова російська й проведення місцевого референдуму. На останній має бути винесене питання входження до Росії.

Олександр Турчинов оголосив початок антитерористичних заходів проти озброєних сепаратистів. В. о. міністра внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що на Схід підтягнуті підрозділи спецпризначення з інших регіонів. Міністр визнав, що частина місцевої міліції де-факто не виконує свої функції, тобто саботує роботу. Обіцяє кадрові зміни.

У Харкові проросійські радикали відзначилися перманентними брутальними нападами на євромайданців та простих харків'ян, які вийшли за єдину Україну. Міліція спостерігала за цим усім, так би мовити, збоку.

Російські посадовці кажуть, що військ на Схід України не вводитимуть, що можуть це зробити тільки на прохання ООН. Донецькі сепаратисти, тобто пару сотень людей із зброєю всередині ОДА, однак, просять їх це зробити.

Переважна частина донеччан не підтримує дії проросійських активістів, як і харківчан, і луганчан, зокрема їх не підтримали шахтарі, про що повідомила їхня незалежна профспілка.

Експерти, політики, обізнані з реаліями цих регіонів, журналісти називають осіб з українського боку, які можуть стояти за інспіруванням та фінансуванням сепаратистів: Рінат Ахметов у Донецьку, Олександр Єфремов у Луганську.

Під завісу цієї доби сепаратисти в Харкові мало не підпалили будівлю ОДА.

Далі буде.
Сепаратисти не знайшли відчутної підтримки донеччан

Зараз донеччани очікують на реакцію на нинішні події бізнесмена Ріната Ахметова. Офіційно він не повідомляв своє бачення ситуації, але схоже на те, що Ахметов свідомо не втручається у події, бо, як зауважують деякі оглядачі, вже ухвалив рішення не на користь України. ЗМІ повідомляють, що нещодавно він відвідував Москву, де провів певні переговори з російською стороною. Крім того, є версія, що саме він стоїть за підтримкою сепаратистського руху. Але підтвердження цієї версії поки що немає.

Варто зазначити, що сепаратисти досі не знайшли значної підтримки серед донеччан. Протягом останньої доби, як вони утримують державні будівлі, їх кількість суттєво не зросла. Заворушеннями займається група з приблизно тисячі осіб, а пересічні донеччани реагують на події з роздратуванням. Так звана регіональна «незалежність» на життя міста не вплинула, вже у кількох сотнях метрів від захоплених будівель триває буденне життя.

Про це та інше в репортажі кореспондента Радіо Свобода в Донецьку Валерії Дубової.
Невідомі молодики в масках увірвалися в офіс телеканалу АТН в Харкові

Близько півсотні молодиків спортивної статури в масках і з битками зараз перебувають в офісі телекомпанії АТН. Про це інформує сайт компанії. За даними журналістів, вони розбили всі вітрини, розтрощили апаратну і вимагають увімкнути прямий ефір.

Міліція присутня на місці події, але опору нападникам не чинить. Молодики агресивно спілкуються з генеральним директором телекомпанії АТН.

Одразу після нападу один із його учасників заявив, що «ми прийшли розповісти журналістам, як треба новини писати».

БІЛЬШЕ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG