Доступність посилання

ТОП новини

На тлі грабунків і мародерства в Донецьку триває антитерористична операція


Донецьк – Попри антитерористичну операцію, що триває на Донеччині, в обласному центрі не вщухає проросійська активність – мітингувальники нападають на банки та магазини зброї, беруть штурмом адміністративні будівлі та утримують заручників. А міліція не чинить спротиву будь-яким діям прихильників самопроголошеної республіки.

На травневі свята на Донеччині активізувалась антитерористична операція.
Українські силовики розгорнули дії переважно у Слов'янську та Краматорську. В результаті блок-пости навколо Слов'янська вдалось відбити, місцеві сепаратисти значно згорнули свою діяльність, перестали закликати людей виходити живим щитом. Але після оточення міста силовики пішли і не звільнили усі центральні будівлі від бойовиків, і місцеві жителі розповідають, що місто переважно не підконтрольне українській владі.

Бої за Краматорськ

Потім пік протистоянь перенісся у Краматорськ, де в ході АТО вдалось відбити телевежу. Зараз в області ситуація з мовленням телебачення залишається складною – щодня українські канали вмикаються або знову вимикаються чи замінюються на російські. Замість обласного державного телебачення мовить канал збройного угруповання «ДНР».

У Краматорську також відбувалось збройне протистояння, бойовики спалили будівлю СБУ й укріпились у міській раді. За офіційними даними, у ході АТО у Краматорську загинуло 6 людей, ще 15 мають вогнепальні поранення, там зупинили роботу основних підприємств. Сьогодні її пообіцяли відновити.

Напади на банки і крамниці

У Маріуполі невідомі спалили відділення «Приватбанку», подібні напади були й у Донецьку, через це в області банк вирішив зупинити роботу через відділення і банкомати.

Крім цього, в самому Донецьку за вихідні було скоєно напад на центральний офіс компанії ІСД, мітингарі розгромили приміщення і забрали деякі речі.

Учора була захоплена військова прокуратура, чергова районна рада, пограбований магазин зброї. Мітингарі з палицями прийшли на вокзал зустрічати поїзд Львів – Маріуполь, але, на щастя, все минулось і протистоянь не було. При цьому міліція переважно не втручається у ситуацію, а вночі жителі центру говорили про постріли та автоматні черги.

У суботу були звільнені члени місії ОБСЄ, яких утримували у Слов'янську. Проте, на жаль, мітингарі продовжують брати заручників. У Краматорську вчора зник начальник транспортного управління, в Новогродівці був викрадений місцевий депутат, а також кілька шахтарів-активістів, відомих своєю проукраїнською позицією.

Чотирьох людей потім зі зв'язаними руками привезли до будівлі облради, що захоплена представниками сепаратистів. Є підстави вважати, що це люди, які зникли у Новогродівці. За непідтвердженою інформацією, прихильники «ДНР» хочуть отримати за них грошовий викуп. Наразі офіційної інформації щодо кількості заручників в облраді немає.

Дивитись коментарі (3)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG